Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
25 stycznia 2019

Weekend z muzyką, teatrem i filmem

Drukuj

Na nadchodzący weekend mamy propozycje dla miłośników nietuzinkowego i wysmakowanego humoru na scenie oraz dla fanów dobrej, polskiej muzyki. Wielbiciele dobrego kina nie powinni czuć się zawiedzeni.

Piątek, 25 stycznia 2019 

Joga dla Seniora – ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, godz. 10.00.
Klub Osiedlowy Unikat
Karnet miesięczny (za 4 zajęcia) – 40 zł / cena zależy od liczby zajęć w miesiącu
Wejście jednorazowe – 15 zł
Joga poprawia samopoczucie, uspokaja umysł, przeciwdziała stresowi. Systematyczne ćwiczenia przyczyniają się do zwiększenia zakresu ruchu stawów i prawidłowej postawy. Wzmacniają ciało, usuwają napięcia mięśniowe i emocjonalne, dodają energii.

Karnawałowy Kinderbal (impreza biletowana), godz. 17.00.-19.00.
PKZ Dom Kultury Ząbkowice
Karnawał czas zacząć! W PKZ Domu Kultury Ząbkowice specjalnie z myślą o dzieciach zostanie zorganizowany prawdziwy, kolorowy bal.  Oprócz pląsów na parkiecie i zabaw tanecznych nie zabraknie animacji, gier, baniek mydlanych, a także konkursu na królową i króla balu. Imprezę poprowadzą energiczni Klauni z Centrum Europy. Nie zapomnijcie o karnawałowych kostiumach!

 

Klimakterium 2 – spektakl, godz. 19.00.
Pałac Kultury Zagłębia
Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero, co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!
Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium… i już!”. W ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki „wyklęte wstały z poniżeni” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.
Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w Klimakterium… i już!, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.
Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo Menopauzy szał ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.
Czas trwania: 140 minut z przerwą
Obsada (zamiennie):
Pamela: Elżbieta Jodłowska / Małgorzata Duda / Maria Winiarska / Dorota Nowakowska
Malina: Anna Korcz / Ewa Cichocka / Joanna Jeżewska / Elżbieta Jarosik / Elżbieta Panas
Zosia: Elżbieta Okupska / Grażyna Zielińska /  Ludmiła Warzecha / Katarzyna Kozak
Angela: Małgorzata Gadecka / Renata Zarębska / Anna Wojton / Ewa Złotowska
Reżyseria: Krzysztof Jaślar i Elżbieta Jodłowska
Choreografia: Jakub Lewandowski
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Scenografia kostiumy: Andrzej Lewczuk
Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka
Produkcja: Tomasz Heller, Agencja Artystyczna Klimaty

Sobota, 26 stycznia 2019 

Mecz I ligi siatkówki, godz. 17.00.
Hala Widowiskowo-Sportowa
MKS Dąbrowa Górnicza zagra z Joker Mekro Energoment Świecie.

 

 

 

 

Kasia 25 Kowalska – koncert,  godz. 19.00.
Pałac Kultury Zagłębia
Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną. Rok 2018 był dla Kasi Kowalskiej rok wyjątkowy. Przede wszystkim obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, a po drugie wydała swój nowy album, na który jej fani czekają już 10 lat. Jesienią ruszyła jubileuszowa trasa koncertowa obejmująca kilkanaście miast w całym kraju. Podczas koncertów nie zabranie największych przebojów artystki, jak „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „A to, co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre” i wielu innych. Nie zabraknie utworów z najnowszej płyty, która ujrzy światło dzienne 8 czerwca. Płytę promuje autorska piosenka Kasi „Alannah (Tak niewiele chcę)”, którą można już usłyszeć w największych stacjach radiowych w Polsce.

 

Niedziela, 27 stycznia 2019 

Pogoria Morsuje,
godz. 11.00.Pogoria III (przy molo)
Temperatura spadła, więc morsy cieszą się na myśl o kolejnej zimowej kąpieli. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie naprawdę zimno.

Lista Schindlera, godz. 17.00.
Pałac Kultury Zagłębia (sala teatralna)
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Gatunek: dramat, wojenny; kraj produkcji: USA 1993; czas trwania: 85 min
Reżyseria: Steven Spielberg; obsada: Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley
Mija 25 lat od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Z okazji tej rocznicy poruszająca, wstrząsająca Lista Schindlera Stevena Spielberga wraca do kin.
„Lista Schindlera” otrzymała aż 7 Oscarów, m.in. za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również 7 statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami. Dziś obraz Spielberga uchodzi za dzieło kultowe. W 2007 r. Amerykański Instytut Filmowy umieścił Listę Schindlera na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.
W filmie niezapomniane kreacje stworzyli Liam Neeson, który wcielił się w postać Oskara Schindlera, Ralph Fiennes w roli bezwzględnego nazisty Amona Götha, Ben Kingsley w roli Izaaka Sterna. Na ekranie zobaczymy także polskich aktorów, m.in. Andrzeja Seweryna, Annę Muchę i Piotra Polka.
25 lat temu została oddana sprawiedliwość. 25 lat temu światem wstrząsnął bezpardonowy obraz wojny, być może nigdy wcześniej nie pokazanej w taki sposób. Czarno-białe kadry rozdzierały serce, zmuszały do płaczu widzów w każdym zakątku świata. Ale ta czerń i biel nie były przypadkowe, bo jak inaczej pokazać dramat na taką skalę? Jak pokazać zło w czystej postaci? Jak pokazać śmierć zadawaną z taką łatwością, bez refleksji? Ta czerń i biel symbolizują nie tylko pozbawione kolorów dramatyczne okoliczności wojny, są także symbolicznym zapisem podziału świata na dobro i zło. Janusz Kamiński, autor zdjęć, opowiadał później, że zależało mu na tym, aby film zyskał dzięki temu wymiar ponadczasowości. „Listą Schindlera” Steven Spielberg wspiął się na wyżyny swego niezaprzeczalnego talentu i udowodnił światu, że potrafi robić nie tylko wielkie rozrywkowe blockbustery, jak choćby Park Jurajski, który wszedł do kin w tym samym, 1993 roku (polska premiera „Listy Schindlera” miała miejsce w 1994 r.), ale także film zmuszający do głębokiej refleksji i stawiania pytań. A właściwie jednego pytania – dlaczego

Cały weekend

Underdog, godz. 17.00.
Kino Kadr. Pałac Kultury Zagłębia
Gatunek: film akcji, kraj produkcji: Polska 2019, czas trwania: 116 min
Reżyseria: Maciej Kawulski, obsada: Eryk Lubos, Aleksandra Popławska, Janusz Chabior, Mamed Khalidov
„Underdog” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys Kosa Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko. „Underdog” to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.

Dom, który zbudował Jack, godz. 19.30.
Kino Kadr. Pałac Kultury Zagłębia
Gatunek: thriller, kraj produkcji: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2018, czas trwania: 155 min
Reżyseria: Lars von Trier, obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough
„Dom, który zbudował Jack” to podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. W rolach głównych Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough oraz Bruno Ganz.
Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?
Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach („Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

Detal w Pałacu – wystawa, godz. 8.00.-20.00.
Pałac Kultury Zagłębia
Jak pięknym budynkiem jest Pałac Kultury Zagłębia – każdy widzi. Jednak na całość monumentalnego pałacu składa się wiele detali, które potrafi wychwycić jedynie wprawne oko artysty fotografika.
Ekspozycja składać się będzie z poplenerowych fotografii Dąbrowskiej Grupy Fotograficznej.
„Detal w Pałacu” to prezentacja autorskiego spojrzenia na przestrzenie socrealistycznego gmachu Pałacu Kultury Zagłębia. Wystawa ma ukazać piękno PKZ za pomocą intymnego szczegółu, oczywistych elementów pokazanych w nieoczywisty sposób, fragmentów, na co dzień niewidocznych, a wyjątkowych w swojej skromności.
Fotografie będzie można podziwiać w Holu Głównym do 3 lutego w godzinach otwarcia pałacu, od 8:00 do 20:00.

Autoportret – wystawa Dąbrowskiej Grupy Fotograficznej
Pałac Kultury Zagłębia (piątek 11.00-19.30., sobota i niedziela 16.00.-20.00.)
„Autoportret” to prezentacja twórczości artystów fotografików oraz fotografików amatorów, którzy działają w Dąbrowskiej Grupie Fotograficznej. Ekspozycja składać się będzie tym samym z prac Joanny Bratko-Lityńskiej, Dominika Klicha, Dariusza Kosteckiego, Zbigniewa Makulskiego, Katarzyny Pawlikowskiej, Tomasza Pełki, Agnieszki Piechocińskiej, Eleny Siedleckiej, Ewy Stęplewskiej, Andrzeja Wawrzenia, Jana Wątrobińskiego, Marzeny Wesołowskiej oraz Marka Wesołowskiego.
Na wystawę składać się będą nie tylko fotografie, lecz także materiały filmowe, kolaże oraz instalacje, które stanowić mają o różnych podejściach do tematu autoportretu. Zlokalizowana w Galerii Sztuki PKZ ekspozycja ma na celu zaskoczyć odbiorcę, zmusić go do przemyślenia oraz podjęcia wewnętrznego dialogu dotyczącego własnego JA.

Czytaj więcej

Wiadomości

Sztandar Huty Katowice w kosmosie

Wiadomości

Przez dwa miesiące ciężarówki będą jeździć Strzemieszycką

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Myśliwskiej