Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 maja 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 26.05

VII Festiwal Mody i Sztuki
Pałac Kultury Zagłębia godz. 11.00
Przyszedł maj, a to znak, że nadchodzi kolejna, siódma edycja Festiwalu Mody i Sztuki. Pokazy mody absolwentów Akademii Śląskiej w Katowicach, prezentacja autorskich projektów uczniów CKZiU w Dąbrowie Górniczej.
Wstęp wolny

Marsz różowej wstążki
Pogoria III godz. 11.30
Uczestnicy będą mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego oraz cukru we krwi, nauki samobadania piersi, porad medycznych i dietetycznych. Na miejscu dostępne będą informacje o programach profilaktycznych i materiały edukacyjno-informacyjne.

Simplify – wernisaż wystawy Łukasza Chwałka
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Łukasz Chwałek tworzy pod pseudonimem Waek. Pochodzi z Zielonej Góry gdzie ukończył studia architektoniczno-urbanistyczne z tytułem magistra. Od 15 lat zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem murali w przestrzeni miejskiej, ale w swojej działalności nie ogranicza się tylko do malarstwa.

Paweł Chałupka – Widzę to inaczej (Stand-up)
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Paweł Chałupka – Zdobył serca widzów prawdziwymi historiami z życia z czasów pracy w gastronomii, jednak pod maską frustrata skrywa skrzydlatą duszę i pięknie pokręcony umysł. Nie zdziwcie się, jeśli jego występ nagle zacznie wykraczać znacznie poza ramy tradycyjnego stand-upu.
Bilety: kupbilecik.pl

Sobota 27.05

OAK Jiu Jitsu Challenge Vol. 2
Hala Sportowa Centrum godz. 8.30
Zawody Jui Jitsu dla osób w każdym wieku.

Regaty Pucharu Pogorii 
Klub Sportów Wodnych Fregata, Pogoria I godz. 9:00
Pierwsza edycja Regat Pucharu Pogorii, na zakończenie ognisko i koncert piosenki żeglarskiej

Barbarian Opener, Race, Arrow, Kids
Jezioro Pogoria III godz. 9.00
Chcesz wkroczyć do świata biegów przeszkodowych? Zapisz się w formule Opener i poczuj klimat na uproszczonych przeszkodach i krótszym dystansie. W Twoich żyłach płynie krew wojownika? Wystartuj w Barbarian Race i dołącz do niepokonanych Wojowników!

#3MAJSIĘ MODNIE I SMACZNIE: Bitwa na smaki
ul. 3 maja godz. 10.00
Wydarzenie rozpocznie się Dąbrowską Bitwą na Smaki, czyli pojedynkiem dwóch drużyn znanych dąbrowskich kucharzy: Macieja Regulskiego – zwycięzcy 10. edycji programu „Masterchef” i Rafała Śledzia – znanego z programu „Kanapowcy” i „Googlebox”. W programie wydarzenia nie zabraknie też m.in. warsztatów ogrodniczych i zdrowotnych, ścianki do zdjęć oraz pokazu mody.

Niedziela 28.05

Barbarian Opener, Race, Arrow, Kids
Jezioro Pogoria III godz. 8.00
Chcesz wkroczyć do świata biegów przeszkodowych? Zapisz się w formule Opener i poczuj klimat na uproszczonych przeszkodach i krótszym dystansie. W Twoich żyłach płynie krew wojownika? Wystartuj w Barbarian Race i dołącz do niepokonanych Wojowników!

Spotkajmy się koncertowo
Fabryka Pełna Życia godz.  16.00
W programie wielkie przeboje z filmów Walta Disneya i zabawa, pod batutą Ireneusza Dustera, w rytm znanych, lubianych i popularnych utworów.
Wstęp wolny

Kino KADR

Bliscy
26 – 31.05 godz. 17.00
Ojciec (Olaf Lubaszenko) z dwójką swoich dorosłych dzieci (Izabela Gwizdak, Adam Bobik) poszukują matki, która pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia odchodzi od męża. Jej zniknięcie jest impulsem do odpowiedzi na pytanie co to znaczy być dla kogoś kimś bliskim. Ojciec wraz z synem i córką udają się w podróż po zawiłym i tajemniczym świecie osiedla, odkrywając tropy, które tylko pozornie się łączą. Po drodze spotykają sąsiadów, których opowieści ujawniają zupełnie nieznany obraz matki. Podążają coraz dziwniejszymi ścieżkami, by w końcu odkryć zaskakującą prawdę.

Pod ziemią
26 – 31.05 godz. 19.00
Młodzi członkowie grupy speleologicznej, po wyprawie do wszystkich jaskiń północnych Włoch, wyruszają w sierpniu 1961 roku na północ aby odkrywać jaskinie, w których wcześniej nie był żaden człowiek.

Blueback – Weekendowe Kino Dzieci
27 – 28.05 godz. 10.00
Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka nurkowania, od dzieciństwa przyjaźni się z niezwykłą rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama muszą walczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by cała okolica zachowała swój unikatowy charakter, zagrożony przez bezwzględny biznes.

Ernest i Celestyna: Misja muzyka – Weekendowe Kino Dzieci
27 – 28.05
godz. 12.00
Niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. Ta egzotyczna ziemia to również dom najlepszych muzyków na świecie, a jej powietrze stale przesycone jest dającymi radość dźwiękami. Jednak, gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu.

Dalíland
27 – 28.05 godz. 14.30
Lata 70 XX wieku. Ekscentryczny mistrz Salvador Dali (laureat Oscara Ben Kingsley) przygotowuje wystawę w Nowym Jorku. W szalonych przygotowaniach towarzyszą mu niedoświadczony asystent galerii James, nowojorska bohema artystyczna z gwiazdami tamtych czasów na czele, oraz jego żona i muza Gala, z którą łączy go pełen pasji i zazdrości związek.

Czytaj więcej

Strona główna

Metropolia zachęca do zakładania ogrodów deszczowych

Wiadomości

Metrorower w Dąbrowie Górniczej od sierpnia [MAPA]

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Hybrydy dla policji z miejskim dofinansowaniem