Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
12 maja 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 12.05

„Jak słowo daję!” – dyktando dla dorosłych
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 17.00
Do konkursu mogą przystąpić osoby pełnoletnie, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności językowe, a przy tym dobrze się bawić. Impreza będzie nie tylko okazją do promocji kultury naszego języka ojczystego, ale również możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród. Śmiałkowie powalczą także o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Sobota 13.05

XIII Szóstka Pogorii
Pogoria III godz. 10.00
Uczestnicy obiegną wokół Pogorię III. To wspaniała zabawa dla biegaczy w każdym wieku.

Regaty Interpuchar Zagłębia 2023
Przystań Pogoria III godz. 10.00
Kolejna edycja południowej ligi w klasach Optymist grup A i B oraz Laser 4,7 i Laser Radial.

Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.30
Po godzinnym przejeździe przez miasto na uczestników czekać będzie moc atrakcji: czytelnia pod chmurką, gry wielkoformatowe i animacje, warsztaty literacko-plastyczne, konkursy z nagrodami oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Wstęp wolny

Festyn Ekologiczny Dąbrowa po stronie natury
Szkoła Podstawowa nr 30 im. E. Zawidzkiej godz. 11.00
W harmonogramie quizy i konkursy ekologiczne, konkurs EKO mody, zawody sportowe przy czujnym oku trenerów z Przemsza Okradzionów. Malowanie twarzy, stanowiska eksperckie w tym ratownik medyczny i pokaz pierwszej pomocy. Prowadzona będzie również zbiórka nakrętek plastikowych – w zamian za nakrętki otrzymają Państwo sadzonkę kwiatów balkonowych, a nakrętki zostaną przekazane na refundację protezy dla Rafała, który stracił nogę w wypadku.

Ludzie inteligentni – spektakl komediowy
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00 i 18.30
Faza dojrzałej harmonii nie zadowala ludzi inteligentnych. Dlatego gdy tylko w ich relacjach zaczyna panować spokój, bohaterowie komedii szukają sposobu na zmianę sytuacji. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Brak sprzeciwu z jej strony zupełnie go zaskakuje. Ich przyjaciele oraz ich partnerki mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza – sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają – zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki.
Bilety: adria-art.pl

Noc Muzeów 2023
Muzeum Miejskie Sztygarka godz. 17.00
Atrakcje: Akademia Pana Kleksa, muzealny pokój zagadek w Kopalni Ćwiczebnej (bezpłatnie), serialowy Konkurs dla Uważnych dużych i małych z cennymi nagrodami, strefa 4 pancernych w Parku Militarnym “Reduta” i inne niespodzianki.

Wernisaż wystawy – „Paleta filmowa” Jerzego Zimnocha
Muzeum Miejskie Sztygarka
godz. 17.00
Zapraszamy na wernisaż wystawy Jerzego Zimnocha, nieprofesjonalnego malarza, który na swoich obrazach olejnych przedstawił sylwetki aktorów z polskich seriali.

Niedziela 14.05

Festiwal Zdrowia i Urody
Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego godz. 12.00
Wszyscy, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, nie mogą przegapić tego wydarzenia! Będziecie mieli okazję skorzystać z różnych aktywności, odbyć konsultacje z dietetykiem, fizjoterapeutą i wiele innych. Czekają na Was także zabiegi regeneracyjne na dłonie oraz ćwiczenia pod chmurką.
Wstęp wolny

Robotrons: Niepokonani Aniołowie Galaktyki
Pałac Kultury Zagłębia godz. 13.00
Na widzów czeka fascynująca podróż promem kosmicznym, którego kapitanem jest piękna Alkiona a jej asystentem android Willy. Na czas przedstawienia sala widowni zamienia się w kabinę statku kosmicznego, a granica pomiędzy rzeczywistością a fantazją kompletnie się zaciera!
Bilety: pankoncert.pl

Kino KADR

Peter von Kant
12 – 17.05 godz. 17.00
Akcja nowego filmu François Ozona rozgrywa się w 1972 roku w Kolonii. Peter (w tej roli nominowany do Cezara Denis Ménochet) to uznany europejski reżyser, który całe dnie spędza w swojej luksusowej rezydencji, pracując nad scenariuszem kolejnej produkcji. Jednym z zawsze mile widzianych gości jest Sidonie (Isabelle Adjani), jego dawna muza, próbująca w ostatnich latach szczęścia w Hollywood. Tym razem kobieta nie przyszła jednak sama, a towarzyszy jej młody chłopak, którego poznała w trakcie jednej z egzotycznych podróży. Przystojny dwudziestotrzyletni Amir od pierwszej chwili robi na Peterze piorunujące wrażenie.

Trzej muszkieterowie: D’Aratgnan
12 – 17.05 godz. 19.00
Akcja filmu dzieje się od Luwru po Pałac Buckingham, od slumsów Paryża po oblężenie La Rochelle. W królestwie podzielonym wojnami religijnymi i zagrożonym inwazją Anglii, garstka mężczyzn i kobiet skrzyżuje miecze, by ratować Francję. Głównym bohaterem „Trzech muszkieterów: d’Artagnan” jest d’Artagnan (w tej roli François Civil), który marzy o tym, by zostać muszkieterem.

Czarodziejski flet (ZEF) – Weekendowe Kino Dzieci
13 – 14.05 godz. 10.00
Siedemnastoletni Tim Walker otrzymuje stypendium do znanej austriackiej szkoły muzycznej. Tam odkrywa zapomniany od stuleci portal, który przenosi go w fantastyczny świata „Czarodziejskiego fletu” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Uratuj drzewo – Weekendowe Kino Dzieci
13 – 14.05 godz. 12.15
W lasach Pirenejów wciąż żyją ludzie pamiętający drzewa posiadające fantastyczne moce, które trudno sobie wyobrazić. Kiedy tylko wykiełkują ich nasiona pojawia się przy nich chochlik, który od teraz staje się ich nieodłącznym towarzyszem. Tak mówią legendy. Chochliki są niewidoczne dla dorosłych. Mogły je ujrzeć tylko dzieci żyjące w zgodzie z naturą. Dzieciaki pomagały chochlikom.

Holy Spider
13 – 14.05 godz. 14.15
Historia seryjnego mordercy, który w Iranie w 2000 roku zabijał pracownice seksualne pod pretekstem oczyszczania miasta.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu