Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 kwietnia 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 14.04

Spotkanie inauguracyjne klubu historycznego „Echo Strzemieszyc”
Filia nr 8 MBP godz. 17.00
W programie spotkania: Dariusz Kmiotek: „Sylwetka Jana Kmiotka, strzemieszyckiego działacza i redaktora „Echa dawnych Strzemieszyc” dr Sabina Kwiecień: prelekcja wokół „Echa dawnych Strzemieszyc”.
Wstęp wolny

Koncert zespołu DŻEM
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.

Wystawa tkana podwójnie – Janowska Tkanina Dwuosnowowa – Festiwal Zagłębie i Sąsiedzi
Pałac Kultury Zagłębia codziennie do 19.05
Na wystawie w Pałacu Kultury Zagłębia prezentowane są największe typy tkanin – dywany i makaty. Ekspozycja powstała we współpracy z Izbą Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie.
Wstęp wolny

Sobota 15.04

„Alergia wiosną” wykład prof. dr hab. n. med. Bolesława Samolińskiego
Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00
Profesor dr hab. n. med. Bolesław Samoliński – specjalista zdrowia publicznego, alergolog, otorynolaryngolog. Ekspert w dziedzinie epidemiologii i alergii. Kierownik Katedry Zdrowia Publicznego i Środowiskowego, Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM oraz Zakładu Alergologii i Immunologii UCK WUM. Do grudnia 2020 Wice przewodniczący Rady Uczelni WUM.
Wejściówki: rezerwacje.biblioteka-dg.pl

Metoda na wnuczka – Teatr Kamienica
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00
Pełne wigoru emerytki, zagadkowe telefony i kuszący świat reklam – oto najnowsza, totalnie zakręcona komedia, która rozbawi do łez każdego bez względu na PESEL! Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!
Bilety: biletyna.pl

Niedziela 16.04

Ze względu na 15. Półmaraton Dąbrowski zalecamy, by w niedzielę na koncerty do PKZ i wydarzenia w FPŻ przyjechać autobusem, pieszo lub na rowerze. Szczegóły utrudnień w ruchu tego dnia znajdziecie w artykule: Ograniczenia w ruchu i komunikacji miejskiej podczas 15. Półmaratonu Dąbrowskiego.

Dąbrowski Jarmark Staroci
Fabryka Pełna Życia od wczesnych godzin porannych
Jak co miesiąc w tę niedzielę odbędzie się klasyczny Dąbrowski Jarmark Staroci. Zapraszamy, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

15. Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland
Park Hallera godz. 10.00
Jubileuszowa edycja Półmaratonu Dąbrowskiego wystartuje 16 kwietnia o godzinie 10:00. Wyruszymy zupełnie nową trasą! Pobiegniemy m.in. przez centrum Miasta, niedawno oddany do użytku tunel, Park Zielona oraz Pogoria 4 i 3. Start i meta zlokalizowane będą przy Hali CENTRUM w Parku Hallera – tam również znajdować się będzie Biuro Zawodów.

Historia zagłębiowskiego browarnictwa – wykład Witolda Wieczorka
Fabryka Pełna Życia
godz. 11.00
Witold Wieczorek opowie nam o najciekawszych zakładach produkujących piwo w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu czy Będzinie. Wydarzenie będzie wzbogacone o prezentację oryginalnych pamiątek birofilskich.

Hulanki – spektakl taneczny w wykonaniu zespołu Art Color Ballet – Festiwal Zagłębie i Sąsiedzi
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Spektakl HULANKI w wykonaniu zespołu Art Color Ballet to autorski projekt choreograf i artystki sztuk wizualnych Agnieszki Glińskiej inspirowany folklorem sztuki Polski i pogranicza, stylistyka malarska i muzyczna jest wędrówką po tradycjach regionów. Połączenie ludowych motywów malarskich, najciekawszych brzmień śpiewu białym głosem oraz nowoczesna interpretacja choreografii pozwoli na nowo odkryć piękno tradycji.
Bilety: bilety.palac.art

Kino KADR

Bezmiar – premiera filmowa
14.04 – 19.04 godz. 17.00
Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś.

Noc 12 października
14.04 – 19.04 godz. 19.00
Ślady na miejscu zbrodni niewiele mówią zarówno o potencjalnym napastniku, jak i jego motywie. Rozpoczynają się rutynowe policyjne czynności, będące wstępem do dalszego, skomplikowanego śledztwa. Wraz z nowymi podejrzanymi, których przesłuchuje Yohan, obraz sprawy jedynie się zaciemnia, budząc w policjancie kolejne wątpliwości. Zwłaszcza że mężczyzna ma coraz większy problem z zachowaniem odpowiedniego dystansu do podjętego śledztwa.

Pamiętniki Tatusia Muminka (ZEF)
15.04 – 16.04 godz. 10.00
W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii!

Szczęście Mikołajka (ZEF)
15.04 – 16.04 godz. 12.00
Pełna humoru, ciepła i życiowej mądrości opowieść o sile przyjaźni, potędze wyobraźni i o tym, jak znaleźć niewyczerpane źródło radości życia. Jak to możliwe, że taki mały chłopiec robi tyle zamieszania?! Piszą o nim książki, rysują komiksy, kręcą filmy! W czym tkwi jego tajemnica? I skąd on się właściwie wziął? Zapraszamy w podróż do zwariowanego świata Mikołajka, gdzie oprócz tysiąca przygód, znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania. Pierwszy raz tak prawdziwa i „żywa” historia Mikołajka pokazana wraz z genezą powstania tego świata.

Filip (ZEF)
16.04 godz. 14.30
Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…

Czytaj więcej

Wiadomości

Koleje Śląskie ze specjalną ofertą na wakacje

Wiadomości

Skrzyżowanie al. Róż/Legionów Polskich otwarte

Kultura

Graj i odkrywaj historię miasta

Wiadomości

Maturzyści poznali wyniki egzaminu