Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 marca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 24.03

Warsztaty wielkanocne – palma wielkanocna
Świetlica w Strzemieszycach Małych godz. 16.00
Święta za pasem, zapraszamy więc amatorów rękodzieła na warsztaty wielkanocne do Świetlicy w Strzemieszycach Małych. W twórczej atmosferze powstaną palmy i będzie to okazja do poznania nowych technik oraz kultywowania tradycji.
Bilety: bilety.palac.art

Warsztaty wielkanocne
Klub Osiedlowy Krąg godz. 17.00
Na warsztatach uczestnicy wykonają stroik na bazie koła związany z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Nie zabraknie dobrego humoru i dodatkowych niespodzianek! Liczba miejsc ograniczona.
Bilety: bilety.palac.art

Ślub doskonały – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.00, 20.15
W dniu ślubu przed oczyma bohaterów stają egzystencjalne pytania: małżeństwo z rozsądku i pod społeczną presją? Czy może pełna szczęścia i radości wolność w otulinie prawdziwej miłości? Podczas spektaklu autor przedstawia nam siedem postaci, które przeżywają cały wachlarz emocjonalny. Niektóre historie bawią do łez, a inne dostarczają romantycznego wzruszenia…

Sobota 25.03

Rodzinny rajd rowerowy – powitanie wiosny
Pogoria III godz. 10.00
Rajd rowerowy dla każdego połączony z topieniem marzanny aby przywitać wiosnę.

Poczuj ZEF: Comedy Queen – seans połączony z warsztatami rodzinnymi
Kino KADR godz. 11.00
Cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna, doskonała. To film, podczas którego w jednej minucie parskacie śmiechem, a w kolejnej zalewacie się łzami. Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać comedy queen. Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Z powodu depresji popełniła samobójstwo. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Po seansie odbędą się warsztaty rodzinnie „Razem mimo wszystko”, które poprowadzi Dagmara Suma i Marcin Drzazga.
Bilety: bilety.palac.art

Turniej o puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej
Centrum Hala Widowiskowo Sportowa godz. 11.00
Turniej o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej dzieci i kadetów.

Niedziela 26.03

Marsz powitania wiosny
Antoniów – most nad Trzebyczką godz. 14.30
Ujejsce – Skrzyżowanie ulic Krynicznej i Podbagienko godz. 14.15
Barwny korowód, gry i konkursy, topienie marzanny oraz ognisko z poczęstunkiem.

Pozytywni – spektakl
Pałac Kultury Zagłębia godz. 16.00, 18.30
Pozytywni to szalona opowieść o tolerancji, akceptacji i poszukiwaniu szczęścia w gwiazdorskiej obsadzie. Rzecz rozgrywa się w gabinecie terapeutycznym. EWA jest wybitną psychoterapeutką. Piękna, bogata, ciesząca się uznaniem, ma szczęśliwą rodzinę, udane życie i wydaje się, że wszystko jest piękne i idealne.
Bilety: bilety.copa.pl

Kino KADR

Tata
24.03 – 29.03 godz. 17.00
Lubos wciela się w postać Michała – kierowcy TIRa i ojca samotnie wychowującego córkę Miśkę (Kurak). Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, córką opiekuje się jego ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena (Gromova) i Miśka są nierozłączne. Gdy niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przymusowa podróż z dziećmi sprawi, że w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Sundown
24.03 – 29.03 godz. 19.30
Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

Co w trawie gra (ZEF) – Weekendowe Kino Dzieci
26.03 godz. 10.00
Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratun

Szkoła magicznych zwierząt – Weekendowe Kino Dzieci
26.03 godz. 12.00
Ida musiała przeprowadzić się do innego miasta i teraz jest „tą nową” w szkole Winterstein. Klasa nie przyjmuje jej z otwartymi ramionami. Jedyne wolne miejsce w ławce jest obok outsidera Benniego. Pewnego dnia wychowawczyni, panna Cornfield, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich niezwykłość polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego biorą za przyjaciela.

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży