Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 marca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 03.03

Grande Amore – Concert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Międzynarodowej klasy soliści, łącząc głosy operowe, jazzowe, popowe i musicalowe w towarzystwie profesjonalnej orkiestry, zaprezentują niezwykłe aranżacje najbardziej znanych utworów o miłości: min. Grande Amore, Un Amore Cosi Grande, Unbreak my heart, Sway, O sole mio, My Way, Mr Sandman, Dancing Queen, Mamma mia, Shallo – Bradley Cooper i Lady Gaga, Perfect Symphony – Ed Sheeran i Andrea Bocelli, Belle – Trio z Notre Dame de Paris, Skyfal z filmu James Bond, czy duety z filmów Alladyn, Piękna i Bestia, Pretty Woman, Titanic – My heart will go on, a także największe włoskie i hiszpańskie przeboje. W programie arie, duety, tria, kwartety, sekstety miłosne i więcej muzycznych niespodzianek!
Bilety: kupbilecik.pl

Sobota 04.03

Volley Dąbrowa Górnicza vs Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla
hala CSiR ul. Swobodna 46 godz. 18.00
Już w najbliższą sobotę po raz ostatni w tym sezonie na parkietach 1 Ligi Śląskiej zameldują się panowie ze Stowarzyszenia Volley Dąbrowa Górnicza.

Aleją Gwiazd na BIS! – widowisko muzyczno-kabaretowe
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Nieziemskie widowisko muzyczno-kabaretowe „Aleją Gwiazd” wraca na scenę Pałacu Kultury Zagłębia! Po trudnych negocjacjach z menadżerami artystów, którzy wystąpili na naszej scenie 12 stycznia z okazji jubileuszu 65-lecia Pałacu Kultury Zagłębia, udało się zakontraktować ponowne wystawienie widowiska, które tak bardzo przypadło do gustu dąbrowskiej publiczności.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Spotkanie muzyczne Reflinka & Baltazar
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Charytatywny koncert Agnieszki Snopek „Reflinki” promujący wydany przez z nią album „Żeglując ku Marzeniom”. Reflinka w towarzystwie multiinstrumentalisty Bartosza Baltazara Zborszczyka wykona repertuar płytowy, a oprócz tego inne nastrojowe mokre piosenki.

Niedziela 05.03

Niedzielne Poranki Teatralne – Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.30
Przedstawienie oparte na wierszach J. Tuwima (”Pan Maluśkiewicz, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”,„Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza – Rawlplug Sokół Łańcut
Hala Widowiskowo Sportowa Centrum godz. 15.30
Już w najbliższą niedzielę MKS wraca do grania w Energa Basket Lidze! Kolejnym rywalem będzie groźny beniaminek z Łańcuta. To ostatni domowy mecz przed długą serią meczów wyjazdowych.

Kino KADR

Blisko (ZEF)
03.03 – 08.03 godz. 17.00
„Blisko” Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej „Girl” – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji?

Wieloryb
03.03 – 12.03 godz. 19.15
Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Super Futrzak ratuje świat – Weekendowe Kino Dzieci
04.03 – 05.03 godz. 10.00
Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, który bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły.

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – Weekendowe Kino Dzieci
04.03 – 05.03 godz. 12.00
Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard.

IO (ZEF)
04.03 – 05.03 godz. 14.30
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście