Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 marca 2023

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 03.03

Grande Amore – Concert
Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00
Międzynarodowej klasy soliści, łącząc głosy operowe, jazzowe, popowe i musicalowe w towarzystwie profesjonalnej orkiestry, zaprezentują niezwykłe aranżacje najbardziej znanych utworów o miłości: min. Grande Amore, Un Amore Cosi Grande, Unbreak my heart, Sway, O sole mio, My Way, Mr Sandman, Dancing Queen, Mamma mia, Shallo – Bradley Cooper i Lady Gaga, Perfect Symphony – Ed Sheeran i Andrea Bocelli, Belle – Trio z Notre Dame de Paris, Skyfal z filmu James Bond, czy duety z filmów Alladyn, Piękna i Bestia, Pretty Woman, Titanic – My heart will go on, a także największe włoskie i hiszpańskie przeboje. W programie arie, duety, tria, kwartety, sekstety miłosne i więcej muzycznych niespodzianek!
Bilety: kupbilecik.pl

Sobota 04.03

Volley Dąbrowa Górnicza vs Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla
hala CSiR ul. Swobodna 46 godz. 18.00
Już w najbliższą sobotę po raz ostatni w tym sezonie na parkietach 1 Ligi Śląskiej zameldują się panowie ze Stowarzyszenia Volley Dąbrowa Górnicza.

Aleją Gwiazd na BIS! – widowisko muzyczno-kabaretowe
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Nieziemskie widowisko muzyczno-kabaretowe „Aleją Gwiazd” wraca na scenę Pałacu Kultury Zagłębia! Po trudnych negocjacjach z menadżerami artystów, którzy wystąpili na naszej scenie 12 stycznia z okazji jubileuszu 65-lecia Pałacu Kultury Zagłębia, udało się zakontraktować ponowne wystawienie widowiska, które tak bardzo przypadło do gustu dąbrowskiej publiczności.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Spotkanie muzyczne Reflinka & Baltazar
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.00
Charytatywny koncert Agnieszki Snopek „Reflinki” promujący wydany przez z nią album „Żeglując ku Marzeniom”. Reflinka w towarzystwie multiinstrumentalisty Bartosza Baltazara Zborszczyka wykona repertuar płytowy, a oprócz tego inne nastrojowe mokre piosenki.

Niedziela 05.03

Niedzielne Poranki Teatralne – Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.30
Przedstawienie oparte na wierszach J. Tuwima (”Pan Maluśkiewicz, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary”, „Lokomotywa”,„Motyle”) oraz Jana Brzechwy (”Zoo”). Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Energa Basket Liga: MKS Dąbrowa Górnicza – Rawlplug Sokół Łańcut
Hala Widowiskowo Sportowa Centrum godz. 15.30
Już w najbliższą niedzielę MKS wraca do grania w Energa Basket Lidze! Kolejnym rywalem będzie groźny beniaminek z Łańcuta. To ostatni domowy mecz przed długą serią meczów wyjazdowych.

Kino KADR

Blisko (ZEF)
03.03 – 08.03 godz. 17.00
„Blisko” Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej „Girl” – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji?

Wieloryb
03.03 – 12.03 godz. 19.15
Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Super Futrzak ratuje świat – Weekendowe Kino Dzieci
04.03 – 05.03 godz. 10.00
Super Futrzak to przytulaśna świnka morska, która postanawia wyruszyć na niebezpieczną misję. Bardzo chce pokazać, że nie jest zwykłym, domowym zwierzątkiem, który bezczynnie siedzi w klatce. Postanawia więc zrobić coś, co pomoże zbawić świat – uratować zagrożone wyginięciem pszczoły.

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka – Weekendowe Kino Dzieci
04.03 – 05.03 godz. 12.00
Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard.

IO (ZEF)
04.03 – 05.03 godz. 14.30
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu