Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 października 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 28.10

Piwnica – Slow Sunset
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 19.00
Slow Sunset czerpią inspiracje z muzyki soul, garażowego rocka, psychodelii i funku. Kwartet proponuje współczesny indie-rock & pop, łącząc soulowe partie wokalne z brzmieniami gitarowymi, syntezatorowymi przestrzeniami oraz energią drum’n’bass i afrobeatu. Muzycy wprowadzają przy tym nierzadko charakter oldschoolowego disco do swoich utworów.
Bilety:
bilety.palac.art.pl

Sobota 29.10

Sekret Requiem/Requiem d-moll
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 18.00
Mroczne zjawy, duchy zmarłych nękają Cesarza Leopolda II, u którego artysta był nadwornym kompozytorem muzyki kameralnej. Kto jest winny przedwczesnej śmierci wielkiego kompozytora? Żona? Siostra? Kochanka? A może otruł go konkurent muzyczny Antonio Salieri? Poszlaki nie są jednoznaczne, każdy może okazać się zabójcą. Teatralnej narracji poszukiwań towarzyszą najsłynniejsze arie z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w brawurowym wykonaniu artystów Opery Śląskiej pod dyr. Macieja Tomasiewicza.

Imprezowa Sobota w Nemo
Klub Aquarium
godz. 19.00
Poczuj moc muzyki! Podczas pierwszej Imprezowej Soboty nasz DJ „weźmie na głośnik” hity lat 80. 90. oraz współczesne przeboje!
Bilety w dzień imprezy: 30 zł

Halloween w kinie Kadr
Kino KADR godz. 20.00
Zaczynamy o godz. 20:00 kultowym klasykiem, który do dziś jeży włos na głowie – „NOC ŻYWYCH TRUPÓW” George’a A. Romero z 1968 roku. Dziś ten film uznawany jest za jeden z klasyków kina grozy, który wprowadził do kultury masowej postać zombie, jako nieumarłego niezwiązanego z kultem voodoo. Około 22:00, po krótkiej przerwie, aby zeszły z was wrażenia, zaprosimy was na ostrą jazdę bez trzymanki – pełen makabrycznego humoru i pełen kampu horror sci-fi „PSYCHO GOREMAN”!
Bilety: bilety.palac.art.pl

Kino KADR

Pies w rozmiarze XXL – Weekendowe Kino Dzieci
29.10 – 30.10
godz. 15.00
Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser, który stawia sobie za punkt honoru nauczenie czworonoga akrobatycznych sztuczek i żelaznej dyscypliny.
Bilety: bilety.palac.art.pl

Diana. The Princess
28.10 – 31.10
godz. 17.00
W 1981 roku, w dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej.
Bilety:
bilety.palac.art.pl

Brigitte Bardot Cudowna
28.10 – 31.10
godz. 19.15
Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Anglii podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny.
Bilety:
bilety.palac.art.pl

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej