Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 października 2022

Weekend w mieście

Drukuj

Piątek 21.10

Porozmawiaj z nami o seksie i zdrowiu bez tabu!
Centrum Handlowe Pogoria godz. 10.00
Bezpłatne USG piersi do godziny 18.00.

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Karolem Maliszewskim
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 16.00
Karol Maliszewski, dr hab., adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego; poeta i prozaik, krytyk literacki. Opublikował kilkanaście tomów wierszy, liczne utwory prozatorskie i szereg zbiorów tekstów krytycznoliterackich.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Wernisaż wystawy Jednostka Urojona
Pałac Kultury Zagłębia godz. 17.30
Co łączy śmierć ćmy z wyginięciem jelenia olbrzymiego, a tajemniczą wieś Żytno z Antarktydą? Ile dni leżymy bezproduktywnie w trakcie średniej długości życia? Z ilu krain składa się Ruda Śląska? Ile tekstów kultury można zmieścić w nocniku? O tym przekonają się goście wystawy Jednostka urojona.
Ekspozycja będzie dostępna od 21 do 29 października

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Krzysztofem Siwczykiem
Pałac Kultury Zagłębia godz. 18.30
Krzysztof Siwczyk – ur.1977 r. Poeta i eseista. Autor szesnastu tomów wierszy m.in. pozycji „Jasnopis”, „Krematoria I/Krematoria II”, „Gody”, a także książek krytyczno-literackich, eseistycznych i prozatorskich m.in. „Bezduch”, „Manuał”. Zagrał również główne role w dwóch filmach fabularnych.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Koncert Kasi Nosowskiej
Pałac Kultury Zagłębia godz. 20.00
Katarzyna Nosowska będzie artystką, która zwieńczy pierwszy dzień Festiwalu Oblicza. Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszczała.
Bilety: bilety.palac.art

Sobota 22.10

Porozmawiaj z nami o seksie i zdrowiu bez tabu!
Centrum Handlowe Pogoria godz. 12.00
Cykl paneli dyskusyjnych, wykłady i warsztaty. Transmisja online z wykładów odbędzie się na profilu @GHGKRK.

Festiwal Oblicza – Lovecraft i jego wpływ na fantastykę
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 12.00
Podczas prelekcji będziemy opowiadać o twórczości „samotnika z Providence” i prowadzonej przez niego korespondencji z innymi twórcami opowieści fantastycznych i niesamowitych okresu międzywojennego. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się gdzie można znaleźć ślady wymyślonych przez niego instytucji i zdarzeń w oparciu o literaturę i kulturę komiksu, a także kto wykorzystał stworzone przez niego postacie i mitologię w swoich opowiadaniach.
Wstęp wolny

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Ewą Świąc
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 13.15
Ewa Świąc – poetka, krytyczka. Publikowała m.in. w Akcencie, Arteriach, Frazie, Pograniczach, Ricie Baum, sZAFie, Śląsku, Toposie oraz w antologii „100 wierszy. Poeci i poetki przekraczają granice”. Laureatka I Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Nagrodę im. K. K. Baczyńskiego w 2012 roku.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Warsztaty graficzne Ex libris
Pałac Kultury Zagłębia godz. 14.00
Na warsztatach uczestnicy wykonają autorski ex libris w technice graficznej – linorycie. Opowiemy o historii znaku własnościowego książki oraz wymienimy elementy, jakie powinien zawierać, zwrócimy uwagę na nierozerwalny związek ex libris i grafiki warsztatowej. Zaprezentujemy również przykłady historycznych i współczesnych ex libris.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Maciejem Filipkiem
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 14.30
Maciej Filipek rocznik 1982. Mieszkaniec miasta Polski B, które się zwinęło. Wydany trzykrotnie. Publikował w Internecie i papierówce. Zajmuje się wojaczką, troszczy o żonę i dzieci.
Bezpłatne wejsciówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Robertem Rybickim
Pałac Kultury Zagłębia godz. 15.30
Robert Rybicki, ur. w 1976 r. w Rybniku na Górnym Śląsku poeta, redaktor, autonomiczny badacz języka poetyckiego, krytyk literacki, animator kultury, organizator wydarzeń literackich, happener, jaźń zlepiona z myśli anarchistycznej i zapędów merytokratycznych, autor zbiorów wierszy .
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Konradem Górą
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 15.30
Konrad Góra – poeta, wydawca, tłumacz. Kontrowersyjny działacz społeczny i antymiejski (w l. 2019 – 21 celowymi działaniami na rzecz dezintegracji zabezpieczeń śmietnikowych wywołał co najmniej trzy kolejne plagi szczurów we wrocławskim rynku i jego okolicach).
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z prof. Ryszardem Koziołkiem
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 17.30
Prof. dr hab. Ryszard Koziołek – polski literaturoznawca, historyk literatury, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny, od 2020 roku rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii eseistyka za książkę „Ciała Sienkiewicza. Studia o symbolice płci i przemocy”. Zajmuje się historią i teorią powieści nowoczesnej.
Bezpłatne wejściówki:
bilety.palac.art

Niedziela 23.10

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Hala Widowiskowo Sportowa Centrum
godz. 11.00
Zawody zapaśnicze młodzików i młodziczek w stylu wolnym. Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 4 województw rywalizować będzie o medale.

Festiwal Oblicza – warsztaty Literacka Stonoga
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 11.00
Uczestnicy wykorzystując podstawowe techniki plastyczne stworzą ilustracje do wybranych tekstów. Dzięki wykorzystaniu specjalnie przygotowanych makiet, indywidualne prace mogą zostać połączone w unikatową książeczkę typu leporello – czyli lubianą książeczkę harmonijkę. Ostatnim etapem pracy jest wykonanie okładki i nadanie tytułu dla warsztatowej publikacji.
Udział bezpłatny

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 15.00
Andrzej Stasiuk (ur. 1960) – prozaik i eseista. Urodził się w Warszawie, od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek Mury Hebronu, Dukla, Opowieści galicyjskie, Dziewięć, Jadąc do Babadag, Taksim, Dziennik pisany później, Grochów, Nie ma ekspresów przy żółtych drogach, Wschód, Osiołkiem, Kroniki beskidzkie i światowe, Przewóz i innych. Laureat wielu nagród.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Jakubem Żulczykiem
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 16.15
Jakub Żulczyk ur. 1983 r. w Nidzicy, mieszka w Warszawie. Studia dziennikarskie i amerykanistyczne skończył w Krakowie, na UJ. W 2006 zadebiutował powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, wydaną nakładem Lampy i Iskry Bożej. Ta debiutancka powieść została wznowiona w 2017 r. nakładem wyd. Świat Książki. Miesięcznik Lampa gościł go również jako autora wywiadów, recenzji, esejów.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Spotkanie z Ewą Lipską
Pałac Kultury Zagłębia
godz. 18.00
Ewa Lipska (ur. 1945) – poetka i felietonistka, redaktorka działu poezji Wydawnictwa Literackiego (1970–1980), wicedyrektorka i dyrektorka Instytutu Polskiego w Wiedniu (1991–1997), członkini PEN Clubu oraz Polskiej Akademii Umiejętności, autorka wielu tomów poetyckich, tomu prozy.
Bezpłatne wejściówki: bilety.palac.art

Kino KADR

Festiwal Oblicza – Pamiętniki Tatusia Muminka
22.10 godz. 10.00
Film animowany oparty na podstawie książki Tove Jansson pod tym samym tytułem w reżyserii Iry Carpelan.
Bilety: bilety.palac.art

Festiwal Oblicza – Dzieci z Bullerbyn
23.10 godz. 10.00
film familijny oparty na podstawie powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem.
Bilety: bilety.palac.art

Diana. The Princess
21.10 – 31.10
godz. 17.00
W 1981 roku, w dniu ślubu z księciem Karolem, Diana Spencer przykuwa oczy całego świata. Od tej chwili każdy ruch przyszłej ikony XX wieku, obserwowany jest przez obiektywy paparazzich, którzy staną się fascynacją i przekleństwem księżnej…
Bilety:
bilety.palac.art

Brigitte Bardot Cudowna
21.10 – 31.10
godz. 19.15
Jest połowa XX wieku w Polsce Ludowej. Adam mieszka z matką, którą niepokoją funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Ojciec Adama jako pilot bronił Anglii podczas II wojny światowej i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo czy pozostał w Anglii, czy wrócił do kraju i ukrywa się, by uniknąć prześladowań. Przychodzą od niego paczki i kartki pocztowe, ale Adam, który nigdy nie widział swojego ojca, podejrzewa, że paczki przysyła ktoś inny. W szkole bezustannie marzy, że któregoś dnia ojciec wyląduje na zakurzonym boisku w swoim samolocie i wznieci tuman pyłu, z którego wyłoni się żywy, bohaterski i wspaniały.
Bilety:
bilety.palac.art

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej