Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
30 listopada 2018

Weekend w mieście

Drukuj

W najbliższy weekend gramy i pomagamy, czyli dobrze się bawimy na Hali! Do Pałacu Kultury Zagłębia włamie się „Złodziej” i będzie nieco strasznie, troszkę śmiesznie.

piątek, 30 listopada 2018r.

Zabawa andrzejkowa
Świetlica Środowiskowa „Kraina Przyjaźni” (ul. Adamieckiego 12), godz. 15.00.-17.30.
Stowarzyszenie Dar Serca organizuje dla swoich podopiecznych zabawę andrzejkową. Jak każe tradycja, nie zabraknie wróżb andrzejkowych, a uczestnicy będą mogli liczyć na słodki poczęstunek. Gośćmi specjalnymi imprezy będą harcerze z dąbrowskiego hufca ZHP.

Piwnica – Swiernalis
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 19.00.
Swiernalis pojawi się w PIWNICY. Jego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem i czynszem związany z Poznaniem. W 2016 r. spełniło się jego marzenie – wydana została płyta DRAUMA pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 r. otrzymał nagrodę dla „największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama. Po smutnych i nostalgicznych utworach z DRAUMY zespół szykuje się do zaprezentowania całkiem nowego, energicznego materiału, mocno osadzonego w elektronice, który zwiastuje drugi krążek w karierze Swiernalisa.
Na koncercie wystąpi ze swoim genialnym składem:
Szymon Siwierski
Adam Fordon
Adam Świerczyński

sobota, 1 grudnia 2018r.

Aukcja i Kiermasz Prac Uczniów
Zespół Szkół Plastycznych, godz. 9.00.
Aukcja i Kiermasz Prac Uczniów, to przede wszystkim okazja do spotkania się, poznania, czy wreszcie zakupienia wyjątkowych dzieł sztuki, stworzonych przez uczniów Plastyka. Oferujemy odwiedzającym szeroki wybór obrazów rysunków, grafik, koszulek, toreb, witraży, szkła artystycznego, rzeźb i fotografii. Małych i dużych. Upiększą i uduchowią Wasze wnętrza (nie tylko w sensie – pokoju czy biura), a także wesprą naszych uczniów i pozwolą zakupić materiały potrzebne do dalszego funkcjonowania szkoły.
Tym razem Aukcja i Kiermasz Prac Uczniów odbędą się pod hasłem „uRodziny”. Interpretować można je dowolnie i na kilka sposobów, a my podpowiadamy tylko dwa. Po pierwsze to nasz rok jubileuszowy – 40 urodziny istnienia szkoły. Po drugie w Plastyku czujemy się i mamy nadzieję, że Państwo również to odczują, jak w rodzinnym Domu. Tutaj spędzamy większość czasu, tutaj spotykamy przyjaciół, tutaj się wspieramy, kłócimy i godzimy. Tutaj jest nam najlepiej na świecie. Tutaj też czekamy na naszych gości.

niedziela, 2 grudnia 2018r.

Pogoria Morsuje
Pogoria III (przy molo), godz. 11.00.
Temperatura spadła, więc morsy cieszą się na myśl o kolejnej, co prawda jeszcze jesiennej, kąpieli. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie naprawdę zimno.

Graj i pomagaj
Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum”, godz. 16.00.
Już 12 rok z kolei Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza najmłodszych mieszkańców na Dąbrowskie Mikołajki czyli akcję charytatywną pn. “Graj i Pomagaj”. W ramach tej niezwykłej imprezy organizowana jest zbiórka środków finansowych, które zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku dla dzieci z rodzinnego domu dziecka, dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych i pogotowiach opiekuńczych ze Stowarzyszenia “Przyjazny Dom”.
Spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Wśród atrakcji: kiermasz świąteczny, dmuchańce, malowanie twarzy, fotolustro, gry i zabawy, animacje oraz wiele innych. Podczas imprezy nastąpi finał konkursu “Dąbrowskie Talenty 2018” oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom. Wstęp na Dąbrowskie Mikołajki jest wolny!
Zapraszamy do przekazania prezentów dla swoich pociech w sobotę 1 grudnia w godz. 12:00-18:00 i w dniu imprezy 2 grudnia (niedziela) w godz. 10:00-16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej “Centrum” (Dąbrowa Górnicza, Al. Róż 3).
Więcej informacji pod nr telefonu: 32/261 20 10 wew. 130

Złodziej –spektakl
Pałac Kultury Zagłębia, godz. 16.30. i 19.30.
Na deskach dużej sceny Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy znakomity spektakl teatralny Złodziej z Cezarym Żakiem w roli głównej!

Opis spektaklu: Sprawa jest bardzo mocno podejrzana. Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników; Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę Rafała Królikowskiego i Jacka Braciaka, by ci uwierzyli mu, że choć przebywa w obcym domu, wcale nie jest złodziejem. Trudne zadanie? To się dopiero okaże. Zwłaszcza, że przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. A całe to zamieszanie ma na dodatek wielce nieprzewidywalne zakończenie. Tak z grubsza da się określić punkt wyjścia historii, którą opowiada Eric Chappell w sztuce Złodziej. Autor ten zaliczany jest do grona najlepszych angielskich pisarzy komediowych. Powodzeniem cieszą się nie tylko jego sztuki teatralne. ale także scenariusze filmów i seriali. Sztuka Złodziej tak przypadła do gustu Cezaremu Żakowi, że nie mógł sobie i przy okazji widzom odmówić wyreżyserowania jej i zagrania tytułowej roli. Czy dorównał, w głównej roli złodzieja Spriggsa legendzie polskiej sceny – Janowi Kobuszewskiemu? Najlepiej przekonać się o tym osobiście, wybierając się na spektakl. Bowiem Złodziej to doskonała gra aktorska, wyśmienita zabawa, błyskotliwe żarty przeplatane brawurowymi zwrotami akcji, a na koniec – zaskakujący finał.
Obsada:
Cezary Żak
Renata Dancewicz
Rafał Królikowski
Leszek Lichota
Izabela Kuna
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Cezary Żak

CAŁY WEEKEND

Via Carpatia godz. 17.00.
Kino Kadr
Gatunek: dramat, film drogi, kraj produkcji: Polska, Macedonia, Czechy 2018, czas trwania: 75 min
Reżyseria: Klara Kochańska, Kasper Bajon, obsada: Julia Kijowska, Piotr Borowski, Dorota Pomykała, Bajram Severdžan
Autorami filmu Via Carpatia są Klara Kochańska, Kasper Bajon, Julia Kijowska, Piotr Borowski, Zuzanna Kernbach i Julian A.Ch. Kernbach. W 2016 r. twórcy poruszeni sytuacją uchodźców uciekających przed wojną zastanawiali się co, w tej dramatycznej sytuacji, mogą zrobić jako filmowcy. Z poczucia bezsilności i niezgody na wojnę, odrzucenie, ksenofobię zrodził się pomysł na film. Własnymi środkami z pomocą producenta MD4 zrealizowali Via Carpatię, która jest wyrazem ich sprzeciwu na zaistniałą sytuację oraz autorefleksją nad własnym pokoleniem.
Jest lipiec 2016 r. Europa żyje mistrzostwami w piłce nożnej, niepokojącymi informacjami o puczu w Turcji, zamachu w Nicei, konflikcie w Syrii i fali uchodźców wojennych napływającej na kontynent przez tzw. „szlak bałkański”. Julia i Piotr są dobrze sytuowaną parą z dużego miasta. Po ciężko przepracowanym roku marzą o wakacjach. Ich plany zmienia matka Piotra, która prosi go by pojechał po ojca – uchodźcę, przebywającego w obozie na grecko-macedońskiej granicy. Piotr nie miał z ojcem kontaktu od 30 lat. Jednak mimo wątpliwości i oporu Julii, postanawia spełnić prośbę matki. Dystans dzielący ich eleganckie mieszkanie w Warszawie od obozów uchodźców w Grecji i Macedonii to niespełna 2000 km. W czasie podróży Julia i Piotr uświadamiają sobie, jak blisko ich komfortowego życia dzieje się to, co dotychczas widzieli tylko w telewizji.
Via Carpatia to kino drogi, poruszające w odważny sposób kwestie związane nie tylko z kryzysem migracyjnym, ale również pokazujące obojętność i hipokryzję trawiącą europejskie społeczeństwa.

Eter godz. 19.30.
Kino Kadr
Gatunek: dramat, thriller, historyczny, kraj produkcji: Polska, Ukraina, Węgry, Litwa, z udziałem Włoch 2018, czas trwania: 117 min
Reżyseria: Krzysztof Zanussi, obsada: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Rafał Mohr
Początek XX wieku, Podole. Lekarz (Jacek Poniedziałek) pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Gdy ofiarą jej działania pada młoda dziewczyna, lekarz zostaje skazany na śmierć. Niespodziewanie udaje mu się uniknąć stryczka. Doktor znajduje pracę w zaborze austriackim, w wojskowej twierdzy dowodzonej przez komendanta (Andrzej Chyra). Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za próbę zawładnięcia ludzkim umysłem?

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych