Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 czerwca 2018

Weekend dla każdego

Drukuj

Nadchodzący weekend będzie należał do aktywnych seniorów. Natomiast do wzięcia udziału w Maratonie Aktywności zachęcamy wszystkich, bez względu na wiek.

Piątek, 15 czerwca

Od środy w naszym mieście trwają Dąbrowskie Dni Seniora. Wydarzenia z nimi związane będą również odbywały się w czasie weekendu. W piątek najciekawiej będzie w bibliotecznych filiach. Przedstawiając szczegółowy harmonogram, zapraszamy do aktywnego uczestnictwa.

Multimedialne podróże
Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 20 ul. Topolowa 20 godz. 10.00.
Goście, którzy zdecydują się przyjść do filii, zostaną zabrani w niezapomnianą, multimedialną podróż. A jeżeli mowa o wyprawach, to nie może zabraknąć pamiątek z nich przywożonych.

Biblioteka Seniorom
MBP, Filia nr 10 ul. Zwycięstwa 91 godz. 15.00.
Na spotkaniu seniorzy dowiedzą się, co interesującego biblioteka ma im do zaoferowania. Propozycji jest naprawdę sporo, począwszy od książek z powiększoną czcionką, poprzez szeroki wybór audiobooków, a skończywszy na bezpłatnych warsztatach. Zaplanowano również rozmowy o pasjach oraz możliwościach spędzania wolnego czasu na emeryturze.

Dobra dieta
MBP, Filia nr. 7 ul. Kasprzaka 46 godz. 16.00.
Spotkanie z dietetykiem, na którym goście dowiedzą się, jak zdrowo i dobrze odżywiać się w wieku senioralnym.

Spotkanie z poezją
MBP, Filia nr. 8 ul. Warszawska 77 godz. 16.00.
Poezja Haliny Poświatowskiej przeżywa swój renesans. Wiersze, tej zmarłej u szczytu możliwości twórczych poetki, zostaną zaprezentowane podczas spotkania.

Żyjemy literaturą
MBP, Filia nr 10 ul. Zwycięstwa 91 godz. 16.00.
Zdeklarowani czytelnicy, fani dobrej literatury mogą o niej dyskutować godzinami. Taką możliwość daje spotkanie w bibliotece, miejscu ze wszech miar adekwatnym do rozmów o literaturze.

Aktywny senior w bibliotece
MBP, Filia nr 13 ul. Pocztowa 3 godz. 16.00.
Podczas spotkania uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Seniorzy zobaczą prezentację multimedialną oraz wystawę fotografii „Senior w obiektywie – portrety fotograficzne osób udzielających się w bibliotece”. Goście porozmawiają o swoich zainteresowaniach oraz planach oraz będą mieli szansę wygrać ciekawą pozycję w loterii książkowej.

Koncert dla Seniora
Klub Osiedlowy Helikon godz. 16.00.

Literatura przy kawie
MBP,
Filia nr 14 ul. Górna godz. 17.00.
Podczas spotkania przy kawie seniorzy będą rozmawiać o literaturze

Spotkanie plastyków UTW
Klub Osiedlowy Zodiak godz. 17.00.
W klubie spotkają się artyści plastycy, będący słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sobota, 16 czerwca

Warsztaty fotograficzne
Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 5 ul. Piłsudskiego 32
W ramach Dąbrowskich Dni Seniora, zapraszamy na warsztaty fotograficzne w plenerze.

Maraton Aktywności – Rolki Nocą
Centrum Sportów Letnich i Wodnych, Pogoria III godz. 12.00.-23.59.
Impreza propagująca zdrowy i aktywny styl życia, podczas której będzie można skorzystać z szerokiej strefy fitnessu i tańca, a także wziąć udział w różnych formach aktywności ruchowej oferowanej przez dąbrowskie kluby i siłownie.

Podsumowaniem Dnia Aktywności będzie nocny przejazd rolkowy trasą wokół jeziora Pogoria III na dystansach do wyboru: 6 km lub 12 km. Start o godzinie 21.30. Miłośników rolek od 16 roku życia, zapraszamy do zapisów w dniu imprezy w biurze zawodów na terenie CSLiW Pogoria III w godzinach 20.30 – 21.15. Wszyscy uczestnicy nocnego przejazdu muszą posiadać kask ochronny, świetlne lampki czołowe oraz komplet ochraniaczy.

„ROLKOSTREFA DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH BY DECATHLON” od 12.00 do 19.00.

Możliwość testowania produktów marki OXELO.
12.00.-13.00 Nauka jazdy na rolkach dla najmłodszych.
13.00.-14.00. KONKURS: „POKONAJ TOR PRZESZKÓD NA ROLKACH”.
14.00.-15.00. „DESKOROLKOWE TRIKI”- możliwość nauki trików pod okiem profesjonalisty.
15.00.-16.00. „LONGOBOARDOWE SZALEŃSTWO”- nauka jazdy na longboardzie dla starszych i młodszych.
16.00-17.00. Nauka jazdy na rolkach dla najmłodszych.
17.00.-18.00. „NA DESCE JAK TONY HAWK”- nauka jazdy na deskorolce. *Przez cały dzień możliwość testowania produktów marki Oxelo, nauki jazdy na rolkach, desce i longboardzie.
**W konkursach przewidziane zostały nagrody dla zwycięzców.
***Dla każdego uczestnika przewidziany drobny upominek.
Udział w imprezie jest bezpłatny!

Nordic walking dla seniora
Pogoria III godz. 12.00.
Wśród seniorów spacery z „kijkami” stały się modne. Jest to świetna forma aktywności fizycznej, która cieszy się ogromną popularnością. Tych, którzy połknęli bakcyla, nie trzeba specjalnie zachęcać, natomiast ci, którzy chcą spróbować, nadarza się doskonała okazja.

Kino Dzieci: Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem
Kino Kadr godz. 15.00.
Kraj: Norwegia, 2015, czas trwania: 78 min, gatunek: animacja
Kategoria wiekowa: 7+ (dubbing) ·Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko, aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?

Niedziela, 17 czerwca

Kręcimy na Śląskie Święto Rowerzysty godz. 10.00.
Plac Wolności
Po raz pierwszy w naszej Metropolii organizowane jest Śląskie Święto Rowerzysty. Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa jest jednym z organizatorów i zaprasza na wspólny przejazd, pobyt w skansenie na festynie i wspólny powrót.

Plan wyprawy:
10.00 Dabrowa Górnicza – Plac Wolności, czyli przed budynkiem PKZ
10.25 Będzin – plac przed przejazdem podziemnym przy rzece między placem targowym a zamkiem
10.50 Czeladź – muzeum Saturn
11.20 Siemianowice Śląskie Cmentarz Ewangelicki, ul. Szyb Pszczelni.
Podane godziny są orientacyjnie.

Barboszki lecą w kosmos
Dom Kultury w Ząbkowicach godz. 10.30.
Przed nami kolejne spotkanie w ramach Niedzielnych Poranków Teatralnych w PKZ Domu Kultury Ząbkowice. 17 czerwca o godz. 10: 30 najmłodsi widzowie obejrzą przedstawienie Babroszki lecą w kosmos, w wykonaniu Teatru TRIP.

Interaktywny spektakl – to historia uroczych stworków, które pewnego dnia postanawiają wylecieć w kosmos. W podróż zabierają dzieci, a po awaryjnym lądowaniu na Księżycu przyjdzie im stawić czoło groźnemu Hrabiemu Robotowi i oswobodzić mieszkańców Moonowa spod jego władzy. W przedstawieniu, porywającym do zabawy zarówno dzieci, jak i ich rodziców, wykorzystano motywy ze znanych filmów oraz bajek. Spektakl zwraca uwagę na inność, podkreśla wartość tolerancji względem innych kultur.
Scenariusz i reżyseria: Paweł Szymkowiak
Muzyka: Paweł Szymkowiak
Występują:
Pchła: Anna Bączek-Lieber / Ewelina Wojtak / Agata Śliwa
Kurkuma, Hrabia Robot, Blibliki: Natalia Kubiak / Katarzyna Gorczyca / Aleksandra Fielek
Manolo: Marcin Lieber
Czas trwania: ok. 50 minut

CAŁY WEEKEND

Sweet Country godz. 17.00.
Kino Kadr
Gatunek: western; kraj produkcji: Australia 2018; czas trwania: 110 min
Reżyseria: Warwick Thornton; obsada: Hamilton Morris, Sam Neill, Bryan Brown

Reżyser zaprosił do współpracy gwiazdy światowego formatu – Sama Neilla znanego szerokiej publiczności z takich filmów jak Jurassic Park, Fortepian czy głośnego serialu Peaky Blinders oraz Bryana Browna, australijskiego aktora, który partnerował m.in. Nicole Kidman w filmie Australia czy Tomowi Cruise’owi w przeboju Koktajl.

Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku w małym mieście położonym na australijskim Terytorium Północnym. Bohaterem jest Sam, aborygen w średnim wieku, który pracuje dla lokalnego kaznodziei, Freda Smitha. Pewnego dnia Sam zostaje wraz żoną i córką najęty do pracy przez niejakiego Harry’ego Marsha. Ten okazuje się złym człowiekiem, a jego coraz bardziej napięte relacje z Samem kończą się gwałtowną strzelaniną. Aborygen zabija białego w obronie własnej. W rezultacie Sam staje się poszukiwanym przestępcą, zmuszonym do ucieczki z miasta z ciężarną żoną. Ich śladem ruszają tropiciele pod wodzą doświadczonego sierżanta Fletchera…

Thelma godz. 19.30.
Kino Kadr

Gatunek: dramat, fantasy; kraj produkcji: Norwegia, Francja, Dania, Szwecja, 2017; czas trwania: 116 min
Reżyseria: Joahim Trier; obsada: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen
Thriller Joachima Triera (Głośniej od bomb, Oslo, 31 sierpnia, Reprise. Od początku raz jeszcze). Intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze ThePost, „Thelma” to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King.

Thriller w znacznej mierze swoją wiarygodność emocjonalną zawdzięcza odtwórczyni głównej roli. W uznaniu kreacji w Thelmie Eili Harboe odebrała, wręczone podczas ostatniego Berlinale, wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.

Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój. Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość? Reżyser wciąga widza w poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, co leży u źródeł zachowania dziewczyny. I trzyma w napięciu aż do – zaskakującego – finału.

Czytaj więcej

Strona główna

Miasto dopłaci do nowej taryfy za wodę i ścieki

Wiadomości

Ząbkowicki amfiteatr przejdzie metamorfozę

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Górki 5

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia w drodze wkładu rzeczowego – aportu