30 czerwca 2020

Ważne dla głosujących

  • Wyborcy, którzy chcą głosować korespondencyjnie, a nie złożyli takiego wniosku przed I turą wyborów, mogą zgłosić taki zamiar do 30 czerwca. Można to zrobić w formie elektronicznej przez Internet za pośrednictwem platformy ePUAP lub papierowo bezpośrednio w urzędzie.
  • Osoby przebywające na kwarantannie mają czas na zgłoszenie głosowania korespondencyjnego do 7 lipca, objęci kwarantanną po 7 lipca, mogą się zgłosić do 10 lipca.
  • Wyborcy, którzy złożyli wniosek o głosowanie korespondencyjne przed I turą wyborów, nie mogą go wycofać i zgłosić się w II turze do głosowania „tradycyjnego”. Wypełniony pakiet zawierający kartę do głosowania i oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu można wysłać pocztą lub przynieść go do siedziby urzędu do dnia 10 lipca. Pakiet można również w dniu głosowania (12 lipca) przynieść do lokalu wyborczego i przekazać go komisji.
  • Można dopisać się do spisu wyborców w miejscu, gdzie 12 lipca będzie się przebywać. Na dopisanie się do spisu wyborców jest czas do 7 lipca.
  • Osoby, które odebrały przed I turą zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania, otrzymały 2 zaświadczenia – na I i II turę. Z zaświadczeniem można głosować w każdej komisji – również w swojej „macierzystej”.
  • Do 10 lipca można odebrać w urzędzie zaświadczenie o prawie do głosowania w II turze.

Czytaj więcej

Rekreacja

Akcja Lato 2020 – Aktywne Lato z CSiR!

Wiadomości

Dąbrowa mówi NIE nielegalnym odpadom

Nieruchomości

Nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

W niedzielę, 12 lipca wybieramy Prezydenta RP