Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 października 2022

Wahadło przy ul. Ujejskiej poprzedzi zamknięcie ul. Konstytucji

Drukuj

Od budowy kanalizacji w ul. Ujejskiej rozpoczną się w środę 19 października prace w pobliżu skrzyżowania ul. Konstytucji i Zwycięstwa, na którym docelowo powstanie rondo.

Na zlecenie miasta katowicka firma Drogopol wybuduje kanalizację sanitarną i deszczową oraz przebuduje wodociąg w części ulicy Ujejskiej (od posesji pod numerem 11c).

– Z tego powodu na kilkudziesięciometrowym odcinku ulicy Ujejskiej – ponad sto metrów przed skrzyżowaniem ul. Konstytucji i Zwycięstwa – w środę zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

Rozpoczynane w środę prace mają się zakończyć w grudniu. Przed świętami zniknie więc ruch wahadłowy, a fragment ulicy zyska nową nawierzchnię, choć jeszcze bez ostatniej ścieralnej warstwy. Powstanie także chodnik.

Kolejny etap: zamknięcie ul. Konstytucji i budowa ronda

Prace zlecone przez miasto firmie Drogopol będą uzupełnieniem dla zakresu zaplanowanego przez firmę Budimex, wykonawcę przebudowy dąbrowskiego odcinka DK1.

We wspomnianym zakresie Budimex ma dokończenie budowy kanalizacji oraz odtworzenie jezdni i budowę chodnika w ul. Ujejskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Konstytucji i Zwycięstwa), a także budowę kanalizacji deszczowej w ul. Konstytucji. Na tej drugiej ulicy Budimex podzieli się jeszcze z miastem przebudową wodociągu oraz budową jezdni, chodnika i drogi rowerowej.

2022.09.08 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Jak zapowiada Andrzej Czyż, dyrektor kontraktu przebudowy DK1, całkowite zamknięcie ul. Konstytucji planowane jest w listopadzie. Wtedy też ruch – przez ul. Kusocińskiego – zostanie skierowany na nową drogę serwisową wybudowaną wzdłuż DK1. Z nowej „serwisówki” – poprzez tymczasowe rondo – można będzie przejechać na drugą stronę DK1 do Antoniowa.

Po wybudowaniu kanalizacji, u zbiegu ul. Konstytucji, Ujejskiej, al. Zwycięstwa i łącznika z S1 powstanie 4-wlotowe rondo, którego tarcza – w porównaniu ze stanem obecnym – zostanie obniżona o około 2 m.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu