Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
30 listopada 2022

W poniedziałek dowiemy się, kto wymyślił najlepszy „Model biznesowy dla Dąbrowy”

Drukuj

5 grudnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się finałowa gala konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Spośród pięciu propozycji jury wybierze zwycięzcę. Swojego faworyta wskaże też publiczność.

Konkurs to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Do konkursu zgłosiło się dwanaście osób, a w wśród ich propozycji znalazły się: gabinet odmładzania i modelowania twarzy, oferujący zabiegi oparte na masażu, bez ingerencji chirurgicznych; restauracja; produkcja biżuterii i gadżetów z żywicy epoksydowej; usługi cateringowe, organizacja degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych; działalność szkoleniowa z wykorzystaniem nauczania opartego na grach; sala integracji sensorycznej; usługi koszenia, sprzątania, czyszczenia i wypożyczanie sprzętu; specjalistyczne szkolenia dla branży technicznej i motoryzacyjnej; architektoniczne projektowanie trójwymiarowe; kawiarnia; centrum kształcenia, oferujące m.in. kursy językowe i warsztaty artystyczne; autoserwis, obsługujący samochody osobowe i busy.

Decyzją jury do finałowego etapu przeszli:

 • Paulina Granda – BOHOmaz – kawiarnia i eko-sala zabaw dla dzieci: stworzenie sali sensorycznej dla dzieci
 • Angelika Paszcza – MANHATTAN ACADEMY Angelika Paszcza: stworzenie centrum kształcenia obejmującego zajęcia artystyczne, naukowe, społeczne oraz językowe
 • Krystian Zagródka – PRAZA architekci: tworzenie makiet architektonicznych 3D
 • Agnieszka Piskorz – Fizjoterapia Estetyczna: autorska technika modelowania i odmładzania twarzy Facemodeling Program
 • Paweł Barwiński – PB CAD: firma świadcząca usługi ogrodnicze i sprzątające

5 grudnia finaliści zaprezentują swoje modele biznesowe przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Każdy uczestnik będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok. 

Finałowa gala konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy” odbędzie się w poniedziałek, 5 grudnia, w Pałacu Kultury Zagłębia. Początek o godz.11. Wstęp wolny. Wydarzenie będzie można także oglądać na profilu facebook.com/Dabrowski.Inkubator.Przedsiebiorczosci

Głównym organizatorem konkursu jest miasto. W jury, któremu przewodniczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zasiadają przedstawiciele środowisk gospodarczych i akademickich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i instytucji wspierających biznes.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne.

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków