Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 października 2022

Urząd Miejski laureatem konkursu „Sekrety zarządzania”

Drukuj

Rekrutacja pracowników do Urzędu Miejskiego została doceniona w konkursie na najlepsze praktyki w zarządzaniu.

Konkurs zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Wzięły w nim udział urzędy z całej Polski. Laureatów zaprezentowano podczas VI Krajowego Kongresu Sekretarzy.

Jak podkreślają organizatorzy, efektywne zarządzanie to jedno z najważniejszych wyzwań, z jakim mierzy się administracja samorządowa. Analiza tych działań, dyskusja o nich i promowanie najlepszych rozwiązań może być podpowiedzią i inspiracją dla innych. I właśnie temu m.in. służył konkurs „Sekrety zarządzania”.

 – Zwycięski wniosek z UM w Dąbrowie Górniczej pokazuje, jak bardzo trzeba w obecnych czasach starać się o pozyskanie nowych pracowników. Dlatego Kapituła konkursu doceniła wniosek dotyczący właśnie usprawnienia procesu rekrutacyjnego i wdrożenia programu adaptacji pracowników w nowym miejscu pracy – mówi Marlena Moliszewska-Gumolak, Dyrektor ds. rozwoju FRDL.

– W obecnych czasach trzeba pozyskiwać i utrzymywać pracowników. Zmieniliśmy cały sposób rekrutacji tak, aby był bardziej przyjazny i aby lepiej przemawiał szczególnie do ludzi młodych. Dziś nikt nie musi składać CV do urzędu w wersji papierowej. Całkowicie od tego odeszliśmy. Uprościliśmy proces przyjmowania ofert tak, aby przebiegał szybciej i sprawniej – wyjaśnia Agata Kemona, Dyrektor Departamentu Zarządzania Kadrami i Urzędem z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Agata Kemona podkreśla, że najtrudniejszą częścią zadania była zmiana podejścia urzędników. Okazało się jednak, że przy dużym zaangażowaniu można zmienić utarte schematy.

Aktualne oferty staży i pracy w dąbrowskim Urzędzie Miejskim można znaleźć na stronie www.dabrowa-gornicza.pl/dolacz-do-nas

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście

Rekreacja

Sportowych emocji ciąg dalszy

Strona główna

Wielkie święto folkloru w Dąbrowie Górniczej