Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 maja 2018

U siebie o wszystko

Drukuj

To bardzo ważny mecz. Jego stawką jest pozostanie dąbrowskiej drużyny w fazie play off. Początek starcia MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń o godz.20.15 w hali „Centrum”.

W pierwszym spotkaniu, przegranym 72:83, MKS-owi zabrakło nam nieco energii. W drugim, w którym dąbrowianie ulegli 63:73, szwankował atak. Wspólną bolączką obydwu starć były straty, których gracze z Dąbrowy zanotowali po 17. To sporo, zważywszy na niewielki dystans punktowy, jaki dzielił od rywala przez długie fragmenty meczów. Cieszy jednak postawa defensywna, szczególnie w drugim spotkaniu, kiedy to udało się ograniczyć torunian w wielu elementach.

– Dzisiaj musi wszystko zadziałać. Z pewnością pomoże przewaga parkietu, na którym w tym sezonie zaliczyliśmy tylko 2 porażki w 16 meczach. Niezbędne będzie wsparcie kibiców, które z pewnością doda nam skrzydeł. Warto tutaj wspomnieć o grupie wiernych fanów, którzy dopingowali nas w Toruniu. Wszyscy dziękujemy Wam bardzo i prosimy dzisiaj o więcej – mówi Piotr Pamuła, kapitan dąbrowskiego zespołu.

– Kluczem do sukcesu będzie powstrzymanie liderów zespołu Dejana Mihevca, w tym przede wszystkim Glenna Coseya, który w dwóch pierwszych meczach zdobywał średnio 18 punktów i rozdawał 5 asyst. W drugim starciu doskonale wypadł także Karol Gruszecki, który zapisał na swoim koncie 22 punkty na znakomitej skuteczności. Z pewnością kluczem do wygranej będzie nasza dobra postawa w obronie, która może nas nakręcić w ataku. Właściwa egzekucja zaczyna się po bronionej stronie parkietu i jeżeli zrobimy wszystko zgodnie z założeniami, to o wiele łatwiej będzie nam znaleźć rytm w ataku – podkreśla Piotr Pamuła.

Czytaj więcej

Strona główna

Masz problem? Zadzwoń!

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]