Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 stycznia 2019

To czas rozstrzygnięć

Drukuj

Aktywni mieszkańcy i organizacje społeczne do 17 lutego mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Na ich realizację mogą zdobyć granty o łącznej sumie 9 000 zł.

Wśród organizacji walczących o pieniądze, które pomogą im zrealizować projekty są Fundacja „Wygrajmy Razem” oraz Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej.

Fundacja „Wygrajmy Razem” ma w planach zorganizowanie zajęć „Edu-Animacja”. Warsztaty adresowane są do dzieci ze świetlic środowiskowych działających w Dąbrowie Górniczej. Celem projektu jest realizacja zajęć, podczas których uczestnicy stworzą film animowany pod okiem wybitnych reżyserów. Dzieło autorstwa dzieci będzie uczyć wrażliwości i tolerancji, ponieważ opowie o życiu niewidomych. Film będzie wyświetlany w przedszkolach i szkołach w ramach akcji „Miej Obraz Osoby Niewidomej”. Projekt pozwoli na edukację dzięki atrakcyjnej formie, jaką jest animacja.

Ziemia i My Centrum Edukacji Ekologicznej planuje Mini ogród na balkonie. Poprzez realizację projektu zachęcamy mieszkańców gęsto zaludnionych części Dąbrowy Górniczej do zakładania mini ogródków na balkonach, w mieszkaniach oraz do ukwiecenia blokowisk. Wspólnie realizowane działania przyczynią się do integracji mieszkańców. Dodatkowo projekt dotyka aspektu środowiskowego – dzięki wykorzystaniu przy pracach rzeczy nieużywanych chcemy przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci w naszym otoczeniu.

Głosujmy na dąbrowskie inicjatywy!

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Honorowym patronat nad V edycją programu „Decydujesz, pomagamy” objął prezydent Dąbrowy Górniczej.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży