19 września 2019

Szlachetna Paczka w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza po raz kolejny przystąpiła do organizacji Szlachetnej Paczki.

W chwili obecnej, tak, jak i w całej Polsce trwają rekrutacje i szkolenia wolontariuszy, szukane są potrzebujące rodziny. Tworzone są bazy danych rodzin, które zostaną otwarte 16 listopada 2019 roku. Darczyńcy mogą wybierać rodziny przez trzy tygodnie, potem zawożą paczki/prezenty do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu (6-8 grudnia 2019 roku). Podczas finału akcji, wolontariusze rozwożą paczki do rodzin, co ma miejsce 7-8 grudnia 2019r.


W roku 2018 w Dąbrowie Górniczej zgłoszonych do Szlachetnej Paczki było 67 rodzin. Po weryfikacji przez wolontariuszy paczkę otrzymały 44 rodziny – mówi Jadwiga Michta, ubiegłoroczny i tegoroczny lider Szlachetnej Paczki w Dąbrowie Górniczej.

– Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy. Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce. Wszystkie projekty Szlachetnej Paczki oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała.


Informacje o dąbrowskiej akcji: https://www.facebook.com/telpoltv/videos/362237478061775/


Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Szlachetna Paczka to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości.


W roku 2018 łączna pomoc w Polsce wyniosła 47.162.407 zł. Paczka połączyła 635 464 osób, wolontariuszy, darczyńców i rodziny. Średnia wartość paczki wynosiła 2.824 zł, średnio jedną paczkę przygotowywały 34 osoby.

Czytaj więcej

Samorząd to wspólnota

Trzydzieści lat polskiej samorządności

Wiadomości

Chcesz zarejestrować pojazd? Zobacz, jak wypełnić wniosek!

Wiadomości

Energia ze słońca z dofinansowaniem