Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 marca 2021

Szczepienie pacjentów w miejscu zamieszkania

Drukuj

 

Narodowy Fundusz Zdrowia zorganizował specjalne wyjazdowe punkty szczepień dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą dotrzeć do punktu szczepień i przyjąć tam szczepionkę.

Na terenie Dąbrowy Górniczej szczepienia przeciw COVID-19 w miejscu zamieszkania realizują:
– JURA RESCUE TEAM spółka cywilna z Zawiercia, ul. Władysława Jagiełły 10, tel.: 513 130 787 i 663 449 461
– Michał Stępień z Katowice, ul Rybnicka 4/8, tel.: 505 702 440

Aby skorzystać z możliwości zaszczepienia w domu należy zastosować poniżej opisaną procedurę:
1. Pacjent albo jego opiekun zgłaszają się do swojej poradni podstawowej opieki zdrowotnej albo do pielęgniarki opieki długoterminowej (o ile pacjent pozostaje pod opieką pielęgniarki opieki długoterminowej).

2. Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarka opieki długoterminowej sprawdza czy pacjent ma skierowanie na szczepienie. Jeśli nie, a pacjent jest w grupie aktualnie szczepionej, wtedy lekarz POZ wystawia skierowanie na szczepienie. Podstawami do zakwalifikowania pacjenta do szczepienia wyjazdowego są: dokumentacja medyczna i wiedza lekarza/ pielęgniarki opieki długoterminowej o stanie zdrowia pacjenta, lub teleporada, lub wywiad z opiekunem pacjenta.

3. Jeśli lekarz podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu przez wyjazdowy punkt szczepień, wtedy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarka opieki długoterminowej odnotowuje to w dokumentacji medycznej i przekazuje taką informację do wyjazdowego punktu szczepień. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej/ pielęgniarka opieki długoterminowej może też przekazać informację o pozytywnej kwalifikacji do szczepienia w domu bezpośrednio pacjentowi lub jego opiekunowi, który następnie kontaktuje się z najbliższym wyjazdowym punktem szczepień.

4. Wyjazdowy punkt szczepień rejestruje pacjenta na szczepienie, ustala termin szczepienia i informuje o tym pacjenta lub jego opiekuna. O zakwalifikowaniu do szczepienia decyduje lekarz wyjazdowego punktu szczepień. Jeśli pacjent pozytywnie przejdzie kwalifikację, zostaje szczepiony pierwszą dawką preparatu. W dniu szczepienia ustalana jest również data drugiej dawki podania szczepionki.

Należy pamiętać, że na szczepienie przez wyjazdowy punkt szczepień nie można zarejestrować się przez Internet, przez infolinię 989 i SMS ani telefonicznie przez punkt szczepień, który nie jest jednocześnie poradnią podstawowej opieki zdrowotnej pacjenta.

Wyjazdowe punkty szczepień otrzymują własną pulę szczepionek. Nie korzystają ze szczepionek zamówionych przez populacyjne punkty szczepień.

foto: pixabay

Czytaj więcej

Wiadomości

Dzień Ziemi w parku Zielona

Rekreacja

Nadrzędny cel: wygrać derby

Wiadomości

Zielony przystanek na Mydlicach

Wiadomości

Dębowa Gra Miejska [Dębowy Maj Festiwal]