14 maja 2018

Rowerowy Maj. Zaczynamy II tydzień

Rozpoczynamy II tydzień „rowerowego szaleństwa”. Od 7 maja aktywni dąbrowianie swe zamiłowanie do dwóch kółek potwierdzają także poprzez zabawę i udział w kampanii Rowerowy Maj. Blisko tysiąc przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz najbardziej aktywnych nauczycieli od ubiegłego poniedziałku codziennie drogę do szkoły pokonują rowerem, hulajnogą, na deskorolce, rolkach bądź wrotkach. A na potwierdzenie zbierają naklejki przyznawane za każdy przyjazd i wklejają je do swych książeczek.

W ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj bierze udział pięć dąbrowskich placówek: Przedszkole nr 6, 12 i 14, Szkoła Podstawowa nr 20 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7.

30 maja okaże się komu udało się zaliczyć najwięcej dojazdów, kto zasługuje na miano najbardziej aktywnej grupy a przy okazji kto poprawi swą kondycję bądź umiejętności.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Przez cały miesiąc uczestnicy Rowerowego Maju dużo się ruszają, świetnie bawią, rywalizują, ale i uczą. Najważniejsze, aby było bezpiecznie i aktywnie.

 

O sferę edukacyjną zadba Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Pracownicy WORD odwiedzą każdą zarejestrowaną w akcji placówkę, przeprowadzą warsztaty, zadbają o dobrą zabawę dla najmłodszych. Podczas spotkań z dziećmi przekażą także najważniejszą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, co jest elementem zainaugurowanego przez Zbigniewa Podrazę, programu Bezpieczna Dąbrowa.

Na zakończenie kampanii każdy z uczestników otrzyma niespodzianki, a dla najaktywniejszych przewidziano dodatkowe nagrody!

Już dziś możemy zdradzić, że dąbrowskie kino Helios, które bierze udział w akcji jako partner, ufunduje dla najaktywniejszej grupy z każdej placówki seans filmowy, w technologii 2D.

Trzymamy kciuki i kibicujemy!

Partnerzy:

                    

 

32

Czytaj więcej

Wiadomości

Księga kondolencyjna w Pałacu

Wiadomości

Zbliżają się koszykarskie derby

Wiadomości

Łatwiej dla biznesu

Wiadomości

Kompromis w sprawie SP3