Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 grudnia 2021

Przez pięć dni tramwaje nie będą kursować do huty ArcelorMittal Poland

Drukuj

Z powodu zaplanowanej na pięć dni (8-12 grudnia) modernizacji przejazdu drogowo-tramwajowego na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Tworzeń, trasa linii tramwajowych nr 21 i 22 zostanie skrócona do pętli w Gołonogu. Aż do odwołania zmieni się także częstotliwość ich kursowania.

– Przejazd w czasie prac nie zostanie zamknięty dla samochodów, lecz będzie modernizowany połówkowo z zachowaniem przejezdności po jednym pasie – zapowiada Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

Do przystanku Gołonóg Podstacja Pętla poza liniami nr 21 i 22 dojeżdżać będzie także linia nr 28. W tym przypadku trasa zostanie jednak wydłużona, bo 28 kursuje dziś między Osiedlem Zamkowym w Będzinie a pętlą przy Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej. Na trasie Tworzeń Huta Katowice – Gołonóg Osiedle Kasprzaka zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21.

Poza zmianami tras, Zarząd Transportu Metropolitalnego od 8 grudnia wprowadzą również zmiany w częstotliwości kursowania tramwajów: zmniejszenie liczby kursów na liniach 21 i 22 (co 60 min do godziny 18 i co 30 min po godzinie 18) oraz zwiększenie liczby kursów na linii nr 28 (co 30 min zamiast 40).

Powyższa częstotliwość zostanie utrzymana także od 13 grudnia, a więc po modernizacji przejazd w Tworzniu, gdy wymienione linie ponownie będą kursować do przystanku Tworzeń Huta Katowice.

To nie jedyne zmiany w rozkładach jazdy tramwajów. Od 8 grudnia aż do odwołania uruchomione zostaną linie tymczasowe nr 41 ( Milowice Pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla) i 42 (Czeladź Dworzec – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy Pętla).

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Wiadomości

Na dwa miesiące ciężarówki wracają na Strzemieszycką

Wiadomości

Poczuj magię Świąt w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Mikołajki w Dąbrowie Górniczej