22 marca 2019

Pomogą w walce z pijanymi kierowcami

Dzięki finansowemu wsparciu miasta, dąbrowscy mundurowi dostali narzędzia pomagające wykluczyć z jazdy tych kierowców, którzy wsiądą za kółko po alkoholu.

Do policjantów z wydziału ruchu drogowego trafiły dwa poręczne alkomaty, dzięki którym można szybko sprawdzić stan trzeźwości kierowców podczas kontroli drogowej. Z kolei w recepcji komendy stanęło ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Alkomaty typu iBlow, które trafiły do drogówki, są poręczne, a swoim wyglądem przypominają latarkę. Posiadają świadectwo kalibracji i już od chwili przekazania gotowe są do pracy.

4

Każdy, kto potrzebuje sprawdzić stan trzeźwości, może zrobić to samodzielnie na urządzeniu umieszczonym w recepcji komendy. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

W zeszłym roku na dąbrowskich drogach doszło do 88 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 103 zostały ranne. Funkcjonariusze przeprowadzili 161 079 kontroli trzeźwości. W ich efekcie wyeliminowali z dalszej jazdy 323 kierowców i rowerzystów prowadzących po spożyciu alkoholu (do 0,5 promila) lub w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila).

Czytaj więcej

Wiadomości

Pogorie na falach

Wiadomości

103 lata Dąbrowy Górniczej

Wiadomości

Święto wojska polskiego

Wiadomości

Weekend w mieście