Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 lutego 2019

Pełna kultura na weekend

Drukuj

W ostatni weekend lutego zachęcamy do skorzystania z propozycji kulturalnych. Fani muzyki alternatywnej nie mogą przegapić koncertu So flow. Natomiast „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” to nie lada gratka dla wszystkich, lubiących dobrą, teatralną komedię.

Piątek, 22 lutego 

Mia i biały lew – Ferie z filmem 2019, godzina 17.00.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: familijny, kraj produkcji: Francja/RPA/Niemcy 2018, czas trwania: 100 min, film z dubbingiem
Reżyseria: Gilles de Maistre, obsada: Melanie Laurent, Ryan Mac Lennan, Lionel Newton
Wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej Afryki, opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Produkcją filmu zajął się Jacques Perrin, odpowiedzialny m.in. za powstanie tak przełomowych dzieł jak Mikrokosmos i Makrokosmos. Jednym ze scenarzystów jest autor hitu Jak wytresować smoka wytwórni DreamWorks. Cudowną oprawę muzyczną skomponował Armand Amar, twórca ścieżki dźwiękowej do trzech części popularnej serii Bella i Sebastian. Jeżeli kochacie wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody – nie możecie ominąć tego wyjątkowego filmu!

Zumba – młodzież i dorośli, od godziny 17.30.do 18.30.
Świetlica Środowiskowa w Okradzionowie
Zumba, czyli taniec i fitness w jednym. Ta forma ruchu od kilku lat zdobywa coraz większe grono fanów. Zumba przyciąga prostotą, wesołą i skoczną muzyką oraz tym, że jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od zdolności ruchowych i tanecznych.

 

 

So flow – koncert, godzina 19.00.
Pałac Kultury Zagłębia
Koncert dla wszystkich fanów muzyki alternatywnej (i nie tylko). A jak alternatywa to cykl PIWNICA!
So Flow to sample z płyt winylowych i szeroki sześcioosobowy skład. Syntezatory, gitary, żywa perkusja i MPC. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra.  W ciągu dwóch ostatnich lat zespół zagrał między innymi koncert w studio Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce oraz był gościem Hirka Wrony w audycji Polski Bit. Wystąpił podczas V edycji OFF Sceny w ramach 11. edycji Netia Off Camera wraz z brytyjskim Lazy Habits, dwukrotnie pojawił się na Slot Art Festival, a także Artloop w Sopocie, Mysłowickiem AlterFest, czy Jazz Night. Na koncie So Flow jest również EP Live Sessions z którego pochodzi utwór The River. Podczas koncertu usłyszymy utwory z Parallels debiutanckiego albumu So Flow. Płyta ukazała się 4 listopada 2017 roku.
PIWNICA to cykl koncertów młodej muzyki zapoczątkowany w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku. Raz w miesiącu (czasami dwa razy) Piwnica Teatralna gości obiecujące młode, polskie zespoły wykonujące różnorodną muzykę alternatywną. W ciekawej przestrzeni Piwnicy rozbrzmiewa muzyka elektroniczna, indie-pop, jazz i wiele innych. Można usłyszeć znane zespoły występujące na festiwalach muzyki alternatywnej, startujące w konkursach muzycznych, będące na początku swojej muzycznej kariery i prezentujące wysoki poziom artystyczny, połączony ze świeżą energią.

Sobota, 23 lutego

Mecz I ligi siatkówki, godzina 17.00.
Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum”
Drużyna MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z UKS Szóstka Mielec.

 

 

 

 

Niedziela, 24 lutego

Pogoria Morsuje, godzina 11.00.
Pogoria III (przy molo)
Mimo słońca za oknem wciąż mamy zimę. Morsy jeszcze nie raz podejmą próbę i będą czerpać przyjemności z kąpieli w lodowatych wodach Pogorii.

 

 

 

 

Spektakl „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”, godzina 17.00.
Pałac Kultury Zagłębia
Spektakl jest przezabawną komedią na czterech aktorów, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami. Dowcipna i frywolna komedia w reż. Krzysztofa Jasińskiego, która podbije serca widzów przezabawnymi piosenkami, a żywa interakcja z publicznością rozbawi do łez i pozwoli poczuć się współuczestnikiem tego wciągającego widowiska. Brawurowo zagrana, pikantna i uroczo dosłowna, lecz bez wulgaryzmów i obsceniczności, jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. W cudownie lekki sposób mówi o sprawach, do których przywiązujemy tak wielką wagę. Spodoba się każdemu, bez względu na wiek, płeć, czy… doświadczenie, bo robi to po mistrzowsku!
Reżyseria: Krzysztof Jasiński
Muzyka: Jakub Przebindowski
Kostiumy: Dorota Ogonowska
Występują: Katarzyna Skrzynecka, Magda Margulewicza, Piotr Gąsowski, Jakub Przebindowski

Cały weekend

Green Book, godzina 17.00.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: komedia, dramat, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 130 min
Reżyseria: Peter Farrelly, obsada: Linda Cardellini, Viggo Mortensen, Mahershala Ali
Mahershala Ali, jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni, zdobywca ponad 50 nagród i nominacji, jeden z największych faworytów oscarowego rozdania.
Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia, jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.

Kafarnaum, godzina 19.30.
Kino Kadr, PKZ
Gatunek: dramat, kraj produkcji: Liban/USA 2018, czas trwania: 121 min
Reżyseria: Nadine Labaki, obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw, Boluwatife Treasure Bankole, Nadine Labaki
Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, Kafarnaum sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w Kafarnaum z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym chaos, bezład, gmatwaninę, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce Karmelu) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez Kafarnaum nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.
Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, film libańskiej reżyserki nie serwuje łatwych wzruszeń, bo stawia przed nami nie tyle bezbronną, milczącą ofiarę, co chłopca przepełnionego gniewem i umiejącego swój gniew wykrzyczeć. Chcąc nie chcąc stajemy się więc uczestnikami wytoczonego przez Zejna procesu. I tylko od nas samych zależy, czy wejdziemy w rolę obrońców, oskarżycieli, czy sędziów. Bo dystansu wobec opowiedzianej w Kafarnaum historii nikomu nie uda się zachować.

Czytaj więcej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej

Wiadomości

Studenci opracowali modelowe zagospodarowanie terenu

Komunikaty

Wykazy lokali użytkowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargu