Dostępne skróty klawiszowe:
Piątek i sobota – 29-30 sierpnia
Bezpłatne wejścia na 2 godziny do aquaparku Nemo dla dzieci i młodzieży z Dąbrowy Górniczej
W ramach Dąbrowskiej Akcji Lato dzieci i młodzież szkolna mogą wejść do Nemo na 2 godziny za darmo od poniedziałku do soboty. Młodzież po ukończeniu 13 roku życia: wstęp w godz. od 9:00 do 16:00 (dwugodzinne wejścia) na podstawie aktualnej legitymacji szkolnej potwierdzającej miejsca zamieszkania na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza. Dzieci i młodzież szkolna do ukończenia 13 roku życia: wstęp w godz. od 9:00 do 20:45 (dwugodzinne wejście) obowiązkowo od opieką opiekuna prawnego na podstawie wpisu w dokumencie opiekuna w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym lub legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości wydanego dla dziecka, potwierdzającego miejsca zamieszkania na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza, wstęp opiekuna zamieszkałego na terenie Dąbrowy Górniczej odbywa się na podstawie przysługującego biletu ulgowego lub normalnego z uwzględnieniem 10% zniżki.
Piątek – 29 sierpnia
„Po swojemu” – spektakl wieńczący „Lato w teatrze”
Pałac Kultury Zagłębia, g. 17
Czego możemy się spodziewać? Spektakl Po swojemu ukazuje różnorodność wyobraźni małych-wielkich artystów. Dzięki swej kreatywności, pod opieką pedagożek teatru i animatorek kultury, wykreowali niepowtarzalny archipelag, o którym opowiedzą w spektaklu. Każda z wysp jest wyimaginowaną przestrzenią, w której razem czują się dobrze. Widz, który dopłynie do brzegu każdej z nich, odkryje świat pełen niezwykłych, dziecięcych opowieści. Wstęp wolny.
„Piknik pod wiszącą skałą” powraca po 50 latach – seans w ramach cyklu Autor w Kadrze
Kino KADR (Pałac Kultury Zagłębia), g. 17
Australia, 14 lutego 1900 roku, Dzień Świętego Walentego, sobota. Grupa uczennic ze szkoły dla panien w Appleyard bierze udział w pikniku przy Wiszącej Skale – lokalnej atrakcji turystycznej w pobliżu góry Macedon w stanie Victoria. W godzinach popołudniowych cztery z nich odłączają się od grupy, by z bliska obejrzeć kamienny masyw. Powraca tylko jedna. Pozostałe, tak jak i idąca za nimi nauczycielka matematyki (Vivean Gray), znikają na zawsze bez śladu. „Autor w Kadrze” to cykl filmowy poświęcony kinu autorskiemu – niepowtarzalnemu, odważnemu i pełnemu osobistego wyrazu. Bilety tutaj [kliknij].
Muzyczna Scena Fabryki
Fabryka Pełna Życia, g. 19
PO1NY
Gotowi na kolejną elektryzującą odsłonę Muzycznej Sceny Fabryki? W ostatni piątek wakacji zagra dla was PO1NY.
Sobota – 30 sierpnia
Sobotnie warsztaty dla dzieci
Fabryka Pełna Życia, g. 17
Bezpłatne warsztaty dla dzieci. Tym razem kreatywne animacje i mnóstwo dobrej zabawy!
Niedziela – 31 sierpnia
Joga na trawie
Fabryka Pełna Życia, g. 10
To idealny sposób na spokojne wejście w nowy tydzień – bez pośpiechu, w rytmie oddechu, wśród zieleni i śpiewu ptaków. Zajęcia są prowadzone w duchu dostępności – nie musisz być mistrzem asan, wystarczy chęć, mata i chwila dla siebie.
Pogoria Open Water – XI Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej, Finał Grand Prix Pucharu Polski
Pogoria 3, g. 11
Na zawodników czeka rywalizacja na różnych dystansach, profesjonalna organizacja i pomiar czasu oraz wspaniała atmosfera i nagrody! Wszystkich mieszkańców zachęcamy do kibicowania!
Dożynki Miejskie
Stadion Sportowy Ząbkowice, g. 13
Dąbrowa Górnicza nie jest miastem rolniczym, lecz ze względu na rozległe tereny zielone, na których dawniej uprawiano ziemię, co roku kultywowana jest tradycja dożynkowa. Gospodarzem tegorocznych Dożynek jest dzielnica Błędów.
Program Dożynek:
Występy artystyczne: