Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 września 2020

Nowy sezon artystyczny w Pałacu Kultury Zagłębia

Rozpoczął się nowy rok szkolny! Podobnie jak w szkołach, tak i w murach Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówek wkrótce rozpoczną się zajęcia Edukacji Artystycznej skierowane do dzieci, uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dla seniorów w ramach pałacowego UTW. Zapisy od 7 września!

Ostatnie miesiące pozwoliły na przygotowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa związanych z koronawirusem, na wprowadzenie nowych technologii, a przede wszystkim na stworzenie nowej, atrakcyjnej oferty zajęć organizowanych w Pałacu Kultury Zagłębia, jego Klubach Osiedlowych i Świetlicach Środowiskowych. Wspomniane zajęcia można podzielić na pięć kategorii. Pierwszą z nich jest taniec – począwszy od tańca ludowego, przez balet, po hip-hop, modern jazz, breakdance i inne. Wśród zajęć plastycznych warto zwrócić uwagę na nowe formy warsztatów: malowanie piaskiem, rysunek komiksowy i ilustracyjny, grafikę warsztatową oraz sensoceramikę. Nie zabraknie również uwielbianych przez rodziców z maluchami warsztatów, czyli zajęć „Od niemowlaka do przedszkolaka”, w ramach których odbywać się będą zajęcia „Rodzinne kreacje”. Do tego wszystkiego będzie można zapisać się m.in. na lekcje gry na gitarze, fortepianie, zajęcia z emisji głosu, szachy lub do Teatru Młodzieżowego PKZ pod okiem Ewy Pawik. Każdy odbiorca kultury i sztuki – dziecko, dorosły, senior – znajdzie coś dla siebie!

Nowa oferta – nowy system

Pałac Kultury Zagłębia, dbając o komfort i bezpieczeństwo uczestników zajęć, uruchomił nowy system, który umożliwia od 7 września zapisanie się na konkretne zajęcia, śledzenie harmonogramu, a także dokonanie płatności online za zajęcia. Z systemu mogą korzystać zarówno rodzice, których pociechy będą korzystać z oferty PKZ, jak i seniorzy – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W przypadku, gdy ktoś nie posiada Internetu lub ma problemy z obsługą komputera, będzie mógł umówić się osobiście na spotkanie z pracownikiem PKZ w celu zapisania się na zajęcia. Opiekunowie pałacowego UTW będą pełnić również dyżury w Sali Konferencyjnej nr 218 (od 1 do 11 września; g. 9:00-15:00), podczas których będą uczyć osoby starsze jak zarejestrować się w systemie i zapisać się na wybrane przez nich zajęcia.

Nie od dzisiaj mówi się, że obcowanie z kulturą wzbogaca życie, pozytywnie kształtuje osobowość. Aby jednak stać się aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego, od najmłodszych lat trzeba w sobie rozwijać wrażliwość i otwartość. Pałac Kultury Zagłębia wychodzi naprzeciw tej potrzebie, proponując zajęcia edukacyjne dla szkolnych grup zorganizowanych. „Kultura. Podaj dalej” to cztery cykle: „Tajniki muzyki”, „Ogarnij teatr!”, „KinoSzkoła” i „SztukaTeraz”. W ramach „Tajników muzyki” uczniowie poznają muzykę, kompozytorów i instrumenty pod okiem specjalistów z Filharmonii Śląskiej. „Ogarnij teatr!” pomaga kształcić młodych, świadomych widzów, a w przyszłości może także aktorów, reżyserów i scenografów teatralnych. Dzieciaki mają okazję poznać teatr zza kulis oraz tajniki pracy w teatrze dzięki pedagogom Fundacji Szafa Gra i Teatru Zagłębia. Dobrze znana „KinoSzkoła” to program edukacji medialnej i społecznej przygotowany przez doświadczonych pedagogów, psychologów i filmoznawców. Jego celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych oraz społecznych. Natomiast „SztukaTeraz” to nowy program, który ma za zadanie przybliżyć młodym odbiorcom i twórcom zagadnienia związane z różnorodnymi formami sztuki poprzez warsztaty teoretyczno-praktyczne w Pracowni Plastycznej lub przy Galerii Sztuki PKZ. „SztukaTeraz” to możliwość wypróbowania nowych technik plastycznych oraz sprawdzenia się w artystycznych wyzwaniach.

Więcej informacji o ofercie zajęć Edukacji Artystycznej, zapisach na zajęcia, regulaminach uczestnictwa znajdą Państwo na oficjalnej stronie PKZ www.palac.art.pl.

http://www.palac.art.pl/pl/kategorie/edukacja-artystyczna

http://www.palac.art.pl/pl/strona/oferta-dla-szkol

Czytaj więcej

Komunikaty

Dąbrowski Sanepid zamknięty. Przy ZCO można zrobić wymaz

Wiadomości

W Gołonogu powstaną tunele i ronda

Wiadomości

Dni Wolnościowe

Wojciech Bonowicz o ks. Tischnerze