Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 kwietnia 2023

Nowe samochody z Budżetu Obywatelskiego dla jednostek OSP

Drukuj

Cztery lekkie pojazdy pożarnicze, wóz przystosowany dla grupy poszukiwawczej oraz dwa quady trafiły do siedmiu dąbrowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. To jeszcze nie koniec zakupów.

– Druhowie z 12 dąbrowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wykazują się skutecznością i zaradnością nie tylko w akcjach ratowniczych. Równie skutecznie zawalczyli o nowy sprzęt do codziennej pracy – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Mowa o projekcie „Bezpieczny strażak”, który dąbrowskie jednostki OSP wspólnie zgłosiły Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku. Projekt poparło w głosowaniu 3007 osób, co sprawiło, że „Bezpieczny strażak” wygrał 3. edycję BO.

2023.04.13 DG – Łosień. OSP. Z Budżetu Obywatelskiego dla dąbrowskich jednostek OSP. Cztery lekkie pojazdy pożarnicze, wóz przystosowany dla grupy poszukiwawczej oraz dwa quady trafiły do siedmiu dąbrowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Zakupione w zeszłym roku pojazdy dostarczyła dąbrowska firmę Dragon, która wyposażyła je jeszcze w specjalistyczny sprzęt. Lekkie pojazdy pożarnicze Renault Master będą służyć OSP w Tucznawie, Trzebiesławicach,  Ujejscu i Ząbkowicach. Wóz marki Renault Master dostosowany do pracy grupy poszukiwawczej otrzymali ratownicy z OSP Okradzionów, a OSP KSRG Łosień i OSP Łęka otrzymały dwa quady Polaris – Ranger i RangerXP1000.

Wartość wszystkich wymienionych pojazdów to prawie 1,75 mln zł. To jeszcze nie koniec zakupów: Grupa Ratownictwa Medycznego OSP Dąbrowa Górnicza – Śródmieście otrzyma jeszcze karetkę.

Czytaj więcej

Wiadomości

Na Placu Wolności stanie Farmakobus

Rekreacja

Wolne miejsca na „Aktywne wakacje w Dąbrowie Górniczej”

Strona główna

Likwidacja zatoki i przenosiny przystanku autobusowego na Łęknicach

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Majakowskiego 25