Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 lutego 2023

Nazywam się Miliard. Zatańcz z nami przeciwko przemocy wobec kobiet

Drukuj

Przed nami 11. edycja międzynarodowej akcji One Billion Rising/Nazywam Się Miliard, ogólnoświatowej kampanii społecznej przeciw przemocy stosowanej wobec kobiet i dziewcząt. Elementem wspólnym akcji na całym świecie jest taniec. Po raz kolejny do akcji przyłącza się także Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej. 14 lutego 2023 r. (tj. wtorek) protest w formie tańca odbędzie się na Placu Centralnym. Start o godzinie 17:00.

Akcja „One Billion Rising” zapoczątkowana została w 2011 roku przez Eve Ensler. Od tego czasu na całym świecie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, także w Polsce.

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i okolic po raz siódmy będą mieli okazji uczestniczyć w tym energicznym wydarzeniu, z czego po raz szósty z kolei – we wnętrzach Centrum Handlowego Pogoria.

Celem akcji jest okazanie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet, które doświadczyły i doświadczają przemocy. W tym roku w akcji ponownie weźmie udział ponad 200 krajów na całym świecie. Dlaczego to taniec jest motywem przewodnim międzynarodowej akcji One Billion Rising? Ponieważ z jednej strony wyzwala bardzo pozytywne emocje i energię, z drugiej strony – tańcząc kobiety mogą pokazać, że to one rządzą swoim ciałem, nikt inny.

Podczas akcji One Billion Rising w CH Pogoria, na spontaniczny taniec w geście solidarności, będą mogli zdecydować się wszyscy chętni. Dodatkowo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej zorganizuje punkt informacyjny, w którym będzie można porozmawiać z pracownikami Ośrodka Interwencji Kryzysowej i przedstawicielkami Klubu Integracji Społecznej.

Czytaj więcej

Rekreacja

Kiermasz wielkanocny w CH Pogoria

Strona główna

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z triumfatorami europejskich rozgrywek

Strona główna

Wsparli dąbrowską kulturę