Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
8 listopada 2022

„Model biznesowy dla Dąbrowy” – pięć pomysłów w finale

Drukuj

Pięć osób zakwalifikowało się do finałowego etapu konkursu „Model biznesowy dla Dąbrowy”. Zwycięzcę poznamy 5 grudnia, podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia.

Konkurs to propozycja dla tych, którzy mają dobrze przemyślany pomysł na biznes i zaplanowane działania, jak wprowadzić go w życie. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości w mieście. Chodzi w nim o wyłonienie oryginalnego, najbardziej innowacyjnego, spójnego merytorycznie oraz finansowo przedsięwzięcia biznesowego, które będzie realizowane w Dąbrowie Górniczej. Do 23 października zgłaszać mogli się ci, którzy myślą o rozkręceniu działalności gospodarczej, a także osoby które prowadzą ją nie dłużej niż 5 lat.

Do konkursu zgłosiło się dwanaście osób, a w wśród ich propozycji znalazły się: gabinet odmładzania i modelowania twarzy, oferujący zabiegi oparte na masażu, bez ingerencji chirurgicznych; restauracja; produkcja biżuterii i gadżetów z żywicy epoksydowej; usługi cateringowe, organizacja degustacji, warsztatów i pokazów kulinarnych; działalność szkoleniowa z wykorzystaniem nauczania opartego na grach; sala integracji sensorycznej; usługi koszenia, sprzątania, czyszczenia i wypożyczanie sprzętu; specjalistyczne szkolenia dla branży technicznej i motoryzacyjnej; architektoniczne projektowanie trójwymiarowe; kawiarnia; centrum kształcenia, oferujące m.in. kursy językowe i warsztaty artystyczne; autoserwis, obsługujący samochody osobowe i busy.

Jury zdecydowało, że do II etapu przeszli:

 • Paulina Granda – BOHOmaz – kawiarnia i eko-sala zabaw dla dzieci: stworzenie sali sensorycznej dla dzieci
 • Angelika Paszcza – MANHATTAN ACADEMY Angelika Paszcza: stworzenie centrum kształcenia obejmującego zajęcia artystyczne, naukowe, społeczne oraz językowe
 • Krystian Zagródka – PRAZA architekci: tworzenie makiet architektonicznych 3D
 • Agnieszka Piskorz – Fizjoterapia Estetyczna: autorska technika modelowania i odmładzania twarzy Facemodeling Program
 • Paweł Barwiński – PB CAD: firma świadcząca usługi ogrodnicze i sprzątające

5 grudnia, finaliści zaprezentują swoje modele biznesowe przed jury i publicznością w Pałacu Kultury Zagłębia. Każdy uczestnik będzie miał pięć minut na przedstawienie swojej biznesowej koncepcji i dziesięć minut na odpowiedzi na pytania jurorów oraz publiczności.

Dla zwycięzcy i osoby, której koncepcja najbardziej przypadnie do gustu publiczności przewidziano nagrody finansowe. Ich pula opiewa na kilkadziesiąt tysięcy zł. Finaliści otrzymają także nagrody rzeczowe od sponsorów. Po zakończeniu konkursu, laureaci będą musieli w ciągu trzech miesięcy wdrożyć zaprezentowany model i prowadzić działalność gospodarczą minimum przez rok. 

Głównym organizatorem konkursu jest miasto. W jury, któremu przewodniczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, zasiadają przedstawiciele środowisk gospodarczych i akademickich, organizacji zrzeszających przedsiębiorców i instytucji wspierających biznes.

„Model biznesowy dla Dąbrowy” pierwszą odsłonę miał w 2019 r. Zwyciężczynią została Marta Holi, która zaproponowała stworzenie centrum zdrowia i relaksu „Holisfera”. To miejsce, gdzie świadczone są usługi fizjoterapeutyczne, prowadzone zajęcia jogi i relaksacyjne, a także szkolenia dotyczące naturalnych sposobów ochrony zdrowia. W zeszłym roku odbyła się jego druga edycja. Wygrał ją Igor Woźnica, który pod nazwą „Nieźle pogięte” produkuje meble oraz akcesoria dekoracyjne, zgodne z obecnymi trendami w europejskim designie. Kwietniki, stoły, stoliki i konsole wychodzące spod jego ręki sam określa jako loftowe i industrialne.

Czytaj więcej

Biznes

W DIP w marcu nie zabraknie interesujących propozycji

Komunikaty

Trwa rekrutacja do miejskich przedszkoli

Wiadomości

Wyjątkowe body dla maluszków urodzonych w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia