Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 marca 2023

Mobilny punkt rekrutacyjny WCR z Będzina w CH Pogoria

Drukuj

Osoby myślące o karierze zawodowej w Wojsku Polskim po raz kolejny będą miały okazję porozmawiać z zawodowymi żołnierzami na temat tajników ich pracy.

Już w nadchodząca sobotę (tj. 11 marca 2023 r.) do Centrum Handlowego Pogoria zawita Wojskowe Centrum Rekrutacji w Będzinie, które przygotuje mobilny punkt rekrutacyjny z wieloma atrakcjami i niespodziankami dla wszystkich mieszkańców regionu – od najmłodszych, po najstarszych.

To już kolejne spotkanie, które WCR w Będzinie organizuje we wnętrzach Centrum Handlowego Pogoria. Za każdym razem cieszy się one ogromnym zainteresowaniem ze strony odwiedzających galerię. I nie ma się czemu dziwić. Organizatorzy przygotowując swoje stanowisko, nie zapominają nawet o najmłodszych mieszkańcach regionu.

Z jakich atrakcji i niespodzianek będą mogli skorzystać tym razem?
– Najmłodsi miłośnicy wojska będą mogli między innymi przymierzyć prawdziwy hełm wojskowy, maskę przeciwgazową czy kamizelkę taktyczną. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać z malowania twarzy. Standardowo już, nie zabraknie także strefy z wojskowymi kolorowankami. Jednym zdaniem – dla każdego coś dobrego – uśmiecha się Piotr Beza z WCR w Będzinie.

W przygotowanym mobilnym punkcie rekrutacyjnym osoby myślące o karierze zawodowej w Wojsku Polskim, będą mogły wykonać pierwszy ku temu krok. Na stanowisku WCR będzie bowiem możliwość złożenia wniosku do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Zawodowej (DZSW) lub Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW).

Zanim jednak osoba zainteresowana taki wniosek złoży, będzie mogła wysłuchać cennych wskazówek od zawodowych żołnierzy z WCR w Będzinie, którzy odpowiedzą na każde pytanie dotyczące procesu rekrutacji oraz służby wojskowej. To idealna okazja do tego, aby poznać tajniki tej pracy – zauważa Piotr Beza.

Akcję promocyjną będą wspierać uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego III LO im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej. Każdy kto złoży wniosek o powołanie do ochotniczych form służby wojskowej otrzyma wojskowy upominek.

Mobilny punkt rekrutacyjny WCR w Będzinie już w sobotę w Centrum Handlowym Pogoria, na Placu Centralny, od godziny 10:00 do godziny 18:00.         

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie