• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 czerwca 2018

Mistrzowie układania liter

Drukuj

Dwie dąbrowskie drużyny zajęły najwyższe miejsca na podium Mistrzostw Szkół w Scrabble.

25 maja w Kutnie odbyły się XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. Mistrzostwa składały się z trzech równoległych turniejów – dla uczniów szkół podstawowych, dla uczniów klas VII i gimnazjów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział blisko 120 osób z różnych zakątków naszego kraju.

Turniej  szkół podstawowych zdominowały zdecydowanie dwie drużyny z Dąbrowy Górniczej. Mistrzostwo Polski w tej kategorii zdobyli Zuzanna Paczuska i Igor Barwa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3. Drugie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 11 – Natalia Łochocka i Michalina Czekiel. Na trzecim miejscu stanęli uczniowie z Radomska.

Obie dąbrowskie szkoły od lat biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Scrabble w szkole”, regularnie trenują i z sukcesami uczestniczą w turniejach pod okiem swych nauczycieli, prywatnie pasjonatów gry Scrabble: Marty Trzebińskiej ( ZSP nr 3 ), Marty Jamrozy i Sylwii Bagińskiej – Worwy ( SP11).