Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 czerwca 2018

MIEJSKI KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

Drukuj

Przez lata konkurs powoli ewaluował i rozszerzał się o kolejne dziedziny. Pierwsze zmagania w 2001 roku odbywały się pod nazwą „Z fizyką na Ty” i skierowane były do uczniów szkół technicznych, liceum plastycznego, liceum sportowego. W kolejnych latach rozszerzał się o kolejne dziedziny: chemię, potem matematykę, w ostatnich latach biologię i geografię, ale rozszerzał się również o grupy uczestniczące w nim – o uczniów gimnazjum.
Zwiększał się zakres wiedzy, ale forma znacznie wolniej ulegała modyfikacji. Po prostu ten konkurs jest inny niż wszystkie nie tylko dlatego, że uczestniczą w nim drużyny dwuosobowe, ale dlatego, że uczniowie mogą się uczyć i bawić.

Czym się wyróżnia?
Po pierwsze angażuje młodych, zdolnych ludzi, którzy są ciekawi świata i interesują się wieloma dziedzinami życia. Uczniów, którym nie jest obce zjawisko fizyczne, reakcja chemiczna, struktura komórki, podróże z mapą, czy też szybkie liczenie.
Po drugie nie tylko sprawdza wiedzę i umiejętności, ale rozwija logiczne myślenie, kojarzenie faktów i pozwala na wzajemne uczenie się poprzez zabawę.
Po trzecie uczy pracy zespołowej i wzajemnej odpowiedzialności za jej efekt.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na indywidualnym rozwiązaniu testu złożonego z 25 różnego typu zadań z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Punkty uzyskane przez każdego ucznia są niezmiernie ważne, bo sumuje się je w drużynie.
Etap II to już podróż w parach po stanowiskach, które uczniowie odwiedzają według dostarczonej im instrukcji. Na każdym z nich czeka nauczyciel z kolejnym zadaniem. Czego można oczekiwać? Quizu typu jeden z dziesięciu, magicznego sudoku, matematycznego domino, chemicznej wykreślanki, podróży z nawigacją po świecie, kojarzenia osiągnięć wybitnych naukowców z ich postaciami, a może jeszcze jakiejś zabawy z dzieciństwa …
6 czerwca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. K. Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVII edycja „Z naukami przyrodniczymi i matematyką na Ty”. Uczestnicy zarówno gimnazjaliści, jak i ich starsi koledzy rywalizowali o złoty puchar ufundowany przez Stowarzyszenie „Dla Ekonomika”, aby wszelkie potyczki wiedzowe zakończyć wspólnym obiadem z młodzieżą ZSE w ramach tzw. „obiadów czwartkowych” finansowanych przez Radę Rodziców w ZSE.
Zwycięzcami w kategorii klas gimnazjalnych została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13, a wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Technicznych. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom.
Kolejna edycja w nowym roku szkolnym.

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych