Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 września 2018

Miej Obraz Osoby Niewidomej

Drukuj

Siódmego września rozpoczyna się w dąbrowskich przedszkolach i szkołach podstawowych druga edycja akcji edukacyjno – kulturalnej „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.

Inicjatywa Łukasza Barucha (niewidzący od 2006 roku społecznik, animator życia kulturalnego i Prezes Fundacji „Wygrajmy Razem”) odbiła się szerokim echem w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Bardzo pozytywnie została także przyjęta przez dąbrowskie dzieciaki, rodziców i pedagogów.

Rozpoczynająca się edycja akcji MOON będzie jeszcze ciekawsza i bardziej urozmaicona. Dzięki wsparciu finansowemu od firmy ArcelorMittal Poland, Fundacja „Wygrajmy Razem” Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej mogła zakupić niezbędny sprzęt i dodatkowe pomoce. Oprócz cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci czytnika kolorów dla niewidomych, czujnika poziomu cieczy, czy mówiącego kalkulatora przedszkolaki i uczniowie będą teraz mogli pograć dźwiękową piłką, rysować na tablicy do tworzenia obrazów wypukłych, czy za pomocą specjalnych okularów symulujących wady wzroku zobaczyć jak odbierają świat osoby słabowidzące.

Wszystko po to aby dzieciaki w przystępny sposób, poprzez zabawę z Łukaszem Baruchem i jego ekipą mogli poznać świat osób dotkniętych dysfunkcją wzroku i nauczyć się tolerancji wobec niepełnosprawności.

Dodatkową atrakcją będzie urozmaicenie spotkań muzycznych, które kończyły cykl trzech wizyt w każdej z placówek. Oprócz niewidomego muzyka – Grzegorza Dowgiałło weźmie w nich udział wokalistka i gitarzystka z Wrocławia – niewidząca Katarzyna Nowak. Będzie ona prezentować w szkołach podstawowych (klasy 1 – 3) słuchowiska muzyczne. Wreszcie dzięki środkom z 1% podatku Fundacja „Wygrajmy Razem” zamówiła wydruk kolorowanek, których autorką jest pracownik Fundacji – słabo widząca Justyna Margielewska. Każdy z przedszkolaków, biorący udział w akcji otrzyma bezpłatnie tę piękną książeczkę.

Druga edycja akcji MOON potrwa 3 miesiące, w ciągu których Łukasz Baruch z asystą przyjaciół odwiedzi 8 placówek szkolno – przedszkolnych.

 

 

 

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Wiadomości

Dąbrowski bus dla seniora. Nowy numer i nieco niższe opłaty

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Rekreacja

MKS ostatni raz w rundzie zasadniczej zagra u siebie