6 grudnia 2018

Miasto w świątecznym wystroju

Zbliża się Boże Narodzenie. Miasto przybrało świąteczny wystrój.

Tradycyjnie, największa świąteczna ozdoba – choinka, stanęła na placu Wolności. Po drugiej stronie, przy wejściu do parku Hallera, znalazł się świetlny napis 2019.  

Świąteczne żywe choinki będą też na Manhattanie, na Łęknicach, w rejonie ul. Wapiennej i Sikorskiego, przy ul. Jasnej, a także na placu Hutnika na os. Kasprzaka.

W całym mieście zamontowanych zostało 600 dekoracji. To ozdoby wieszane na słupach, jak również iluminacje w formie fotoramek przy ul. 3 Maja oraz podwieszane sople świetlne, m.in. na molo nad Pogorią III.

Kilkanaście drzew, w różnych częściach miasta, zostało przystrojonych kolorowymi światełkami. Miejsca tych dekoracji to: plac Bema; Mydlice Północne – ul. Łukasińskiego; Mydlice Południowe – ul. Grynia, ul. Starościńska, pasaż; Gołonóg – ul. Cieszkowskiego w rejonie placu zabaw i siłowni plenerowej; Ujejsce i Tucznawa w okolicy OSP; Ząbkowice – al. Zwycięstwa przy SP 7, przy Domu Kultury i kościele; Sikorka – obok przejazdu kolejowego, Strzemieszyce – w okolicy placu zabaw przy ul. Warszawskiej i ul. Żwirki i Wigury, Antoniów – ul. Konstytucji.

Dodatkowo na okres świąteczny ustawione i przystrojone barwnymi lampkami zostaną drzewa iglaste na ul. 3 – go Maja w rejonie fontanny oraz na os. Robotniczym w Ząbkowicach.

Świąteczny wystrój będzie zdobił miasto do początku lutego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Zmieniaj świat lokalnie. Dołącz do akcji Masz Głos

Wiadomości

Pierwsze karty ŚKUP tracą ważność!

Nieruchomości

Przetarg na wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo własności nieruchomości

Wiadomości

Aktywni znów pokazali, co potrafią