6 grudnia 2018

Miasto w świątecznym wystroju

Zbliża się Boże Narodzenie. Miasto przybrało świąteczny wystrój.

Tradycyjnie, największa świąteczna ozdoba – choinka, stanęła na placu Wolności. Po drugiej stronie, przy wejściu do parku Hallera, znalazł się świetlny napis 2019.  

Świąteczne żywe choinki będą też na Manhattanie, na Łęknicach, w rejonie ul. Wapiennej i Sikorskiego, przy ul. Jasnej, a także na placu Hutnika na os. Kasprzaka.

W całym mieście zamontowanych zostało 600 dekoracji. To ozdoby wieszane na słupach, jak również iluminacje w formie fotoramek przy ul. 3 Maja oraz podwieszane sople świetlne, m.in. na molo nad Pogorią III.

Kilkanaście drzew, w różnych częściach miasta, zostało przystrojonych kolorowymi światełkami. Miejsca tych dekoracji to: plac Bema; Mydlice Północne – ul. Łukasińskiego; Mydlice Południowe – ul. Grynia, ul. Starościńska, pasaż; Gołonóg – ul. Cieszkowskiego w rejonie placu zabaw i siłowni plenerowej; Ujejsce i Tucznawa w okolicy OSP; Ząbkowice – al. Zwycięstwa przy SP 7, przy Domu Kultury i kościele; Sikorka – obok przejazdu kolejowego, Strzemieszyce – w okolicy placu zabaw przy ul. Warszawskiej i ul. Żwirki i Wigury, Antoniów – ul. Konstytucji.

Dodatkowo na okres świąteczny ustawione i przystrojone barwnymi lampkami zostaną drzewa iglaste na ul. 3 – go Maja w rejonie fontanny oraz na os. Robotniczym w Ząbkowicach.

Świąteczny wystrój będzie zdobił miasto do początku lutego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Kazdębie dobre dla biznesu

Wiadomości

Dąbrowski Piotruś Pan

Wiadomości

Zbliża się Mikołaj

Wiadomości

Listopadowy jarmark staroci