Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 października 2020

Miasto docenione

Prezydent Dąbrowy Górniczej znalazł się w czołówce rankingu Perły Samorządu, w kategorii „Najlepsi włodarze”.

Marcin Bazylak, prezydent miasta, zajął 10.miejsce wśród prezydentów miast powyżej 100 tys. mieszkańców w ogólnopolskim rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

– 10 miejsce w kategorii prezydentów miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców to wyróżnienie indywidualne, ale za pracę, która jest pracą zespołową. Dziękuję moim współpracownikom i wszystkim aktywnym mieszkańcom, którzy angażują̨ się w rozwój miasta. To Wam dedykuję to wyróżnienie – podkreśla prezydent Marcin Bazylak.

– Przyglądając się działaniom włodarzy, zwracaliśmy uwagę na sposób komunikacji z mieszkańcami, w tym możliwość nawiązania szybkiego kontaktu z włodarzem, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, działalność w organizacjach krajowych i międzynarodowych zrzeszających samorządy. Sprawdzaliśmy, jak kierują urzędem i jak sprawnie zarządzają gminnym budżetem oraz co robią, by przyciągać do swojej miejscowości inwestorów – tłumaczą organizatorzy rankingu. W tym roku walka o tytuł Perły Samorządu okazała się dość wyrównana, w wielu przypadkach o miejscu w zestawieniu decydowała niewielka różnica punktów, zdarzyły się nawet pozycje ex aequo. Mamy nadzieję, że jest to oznaka zdrowej rywalizacji między samorządami, na której zyskują mieszkańcy – dodają.

Ogólnopolski ranking zorganizowany został po raz ósmy. Jak podkreślają organizatorzy, miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia. Szansę na tytuł mają wszyscy, skuteczność i pomysłowość nie są bowiem zależne od wielkości, zamożności czy położenia geograficznego.

Czytaj więcej

Wiadomości

Można ubiegać się o dopłaty do kosztów odbioru śmieci

Wiadomości

Program dla czystszego powietrza uchwalony

Wiadomości

Luty dla przedsiębiorczych

Wiadomości

Dąbrowa Górnicza gra z WOŚP