Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
10 listopada 2022

„Lokal na start” czeka na nowych przedsiębiorców

Drukuj

16 miejsc do prowadzenia biznesu czeka w kolejnej edycji konkursu „Lokal na start”. To propozycje dla tych, którzy planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla osób, które są na rynku nie dłużej niż pięć lat. W mieście od 2019 r. funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez uczestników tego programu.

Konkurs „Lokal na start” będzie miał już siódmą osłonę. Nabór ruszy wkrótce i potrwa do 11 grudnia. Program jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W jego ramach, o lokale na atrakcyjnych warunkach, z niskim kosztem najmu, mogą ubiegać się małe i mikro firmy działające w Dąbrowie Górniczej. Ich staż nie może przekraczać 5 lat. Konkurs jest również dla osób, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność.

Tym razem do wyboru są miejsca w centrum, w Strzemieszycach Wielkich, a także w Gołonogu. Pierwszy raz w ofercie pojawiły się lokale w budynkach Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także na gołonoskim ryneczku. Przypadną przedsiębiorcom, którzy zaproponują najlepsze pomysły i plany na ich zagospodarowanie i prowadzenie w nich działalności.

Powierzchnia dostępnych lokali wynosi od niespełna 12 do ponad 135 m kw. Stawki czynszu za m2 wynoszą 5, 7, 9 albo 10 zł. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł. Do kwot trzeba doliczyć podatek VAT. Opłaty na tym poziomie będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Wykaz lokali dostępnych w programie „Lokal na start”

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i dokumenty związane z programem będą dostępne na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start

Uczestnicy programu, którzy będą starać się o lokal, przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Oferty będzie można składać do 11 grudnia, a laureatów poznamy do końca roku. Dodatkowe informacje, dotyczące m.in. terminów obejrzenia dostępnych lokali, pod numerem 785 656 419. Przed przygotowaniem i złożeniem oferty, uczestnicy skorzystają z pomocy i porad Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Konkursowe propozycje oceni jury, na czele którego stoi prezydent miasta. Zasiądą w nim też przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz środowiska biznesowego.

W poniedziałek, 14 listopada, o godz.17 na profilu Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie można porozmawiać na temat programu „Lokal na start”. Na pytania zainteresowanych odpowiadać będą przedstawiciele DIP, Urzędu Miejskiego i Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

Od 14 do 20 listopada potrwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W jego ramach w mieście zaplanowano szereg spotkań, szkoleń czy wykładów, nastawionych na promocję przedsiębiorczości. Zagoszczą m.in. w dąbrowskich szkołach średnich, skierowane będą także dla prowadzących własną działalność czy zaineresowanych tematyką gospodarczą.

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście