Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 stycznia 2024

Lekarka z Oddziału Noworodkowego przygotowała wyjątkowy „Przewodnik dla mam”

Drukuj

„Przewodnik dla mam” to specjalny poradnik, który każda mama otrzyma bezpłatnie przy wypisie z Oddziału Noworodkowego Zagłębiowskiego Centrum Onkologii.

Pojawienie się na świecie małego człowieka to lawina emocji, mnóstwo pytań i dylematów, które często pojawiają się dopiero po powrocie do domu. Tworząc „Przewodnik dla Mam” chciałam sprawić, aby stresu i napięcia było jak najmniej, a jak najwięcej radości z pierwszych chwil spędzonych z dzieckiem – wyjaśnia dr n. med. Justyna Surnik, lekarka kierująca Oddziałem Noworodkowym w Zagłębiowskim Centrum Onkologii, która opracowała przewodnik.

W poradniku znalazły się m.in. informacje na temat techniki karmienia piersią, prawidłowego przyrostu masy ciała noworodka, korzystania z leżaczków i bujaczków, ćwiczeń, które mogą wykonywać rodzice z dzieckiem

– Zależało mi na przekazaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania w jasnej, przejrzystej formie i mam nadzieję, że to się udało. W przypadku pojawienia się różnych wątpliwości, zaglądamy do internetu, aby uzyskać informacje. W przypadku opieki nad noworodkiem nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, bo w sieci roi się od danych, które nie są prawdziwe i mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przewodnik napisany przez neonatologa powinien lepiej spełniać rolę informacyjną, w końcu pojawienie się noworodka w naszym życiu to naprawdę podróż w nieznane – dodaje dr Justyna Surmik.

Każdego roku w Zagłębiowskim Centrum Onkologii – Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej na świat przychodzi około pół tysiąca dzieci. Przekazanie każdej mamie – wraz z wypisem ze szpitala – takiego przewodnika, będzie „informacyjną wyprawką”, z której po powrocie do domu zawsze będzie można skorzystać.

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych