Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 września 2018

Konkurs ogłoszony!

Drukuj

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza ogłasza II konkurs na dotacje z budżetu miasta na realizację zadań własnych gminy z POMOCY SPOŁECZNEJ.

Pełną treść ogłoszeń Prezydenta Miasta oraz niezbędną dokumentację można znaleźć w zakładce: Ogłoszenia o konkursach 2018.

Szczegółowe informacje:

Ogłoszenie nr 18 o II konkursie w obszarze zakresu POMOCY SPOŁECZNEJ

Termin składania ofert w tym konkursie to 15 października 2018 r.

Poniżej kilka kroków, które warto wykonać, przystępując do konkursu:

Po pierwsze: należy uważnie zapoznać się z pełną treścią ogłoszenia, zwrócić uwagę na warunki szczegółowe konkursu (patrz Dotacje z Urzędu Miasta) Warto pomyśleć o tym już teraz i nie czekać na ostatnią chwilę. Na dwa dni przed terminem nie możliwe jest dobre przygotowanie wniosku.

Po drugie: należy zapoznać się z całą treścią Zarządzenia Prezydenta Miasta i Załącznik określającego zasady dotacyjne na 2018 (warto już na etapie pisania wniosku przeczytać obowiązki sprawozdawcze oraz wzór umowy podpisywany po zdobyciu dotacji)

Po trzecie: należy ściągnąć Wzór oferty, który co do istoty nie może się zmienić. Aby łatwiej go było wypełniać druk został specjalnie przygotowany.

Po czwarte: pomysł swój należy przenieść na ofertę, a po zrobieniu tego dać do weryfikacji członkom własnej organizacji. Koleżeńska ocena i dyskusja nad pomysłem na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli uniknąć wielu wpadek i błędów, które często wyjdą dopiero w chwili realizacji projektu. W tym miejscu warto już sięgnąć do karty oceny projektu i zobaczyć, na co będzie zwracać uwagę komisja.

Po piąte: należy skompletować załączniki. Warto pamiętać, że na listy intencyjne trzeba czekać, czasem potrzebna jest rozmowa, a Wasz partner może nie mieć czasu wystawić od ręki takiego listu.

Po szóste: z gotowym projektem należy zgłosić się do Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A). Tam doradcy pomogą doszlifować projekt i sprawdzić jego poprawność.

Po siódme: po wprowadzeniu ew. zmian, które zasugerowali doradcy Centrum, najlepiej z kimś z organizacji skompletować wszystkie załączniki, podpisać ofertę, uzupełnić za zgodność z oryginałem, przeliczyć raz jeszcze budżet i zaadresować odpowiednio kopertę. Na koniec można jeszcze raz się upewnić i w Inkubatorze raz jeszcze sprawdzić czy wszystko jest ok.

Ostatni krok to złożenie oferty, najlepiej osobiście w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesantów (stanowisko „Informacja”).Przy wysyłce pocztą należy pamiętać, że liczy się data wpływu do Urzędu.

Powodzenia!

Czytaj więcej

Strona główna

II LO im. Stefana Żeromskiego partnerem Akademii WSB

Rekreacja

Pojedynek z rywalem z góry tabeli

Wiadomości

Będzie rondo i droga rowerowa. Rozpoczynamy przebudowę ulic Staszica i AK Ordona

Biznes

Porady, szkolenie i „Mastermind”