Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 września 2018

Konkurs ogłoszony!

Drukuj

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza ogłasza II konkurs na dotacje z budżetu miasta na realizację zadań własnych gminy z POMOCY SPOŁECZNEJ.

Pełną treść ogłoszeń Prezydenta Miasta oraz niezbędną dokumentację można znaleźć w zakładce: Ogłoszenia o konkursach 2018.

Szczegółowe informacje:

Ogłoszenie nr 18 o II konkursie w obszarze zakresu POMOCY SPOŁECZNEJ

Termin składania ofert w tym konkursie to 15 października 2018 r.

Poniżej kilka kroków, które warto wykonać, przystępując do konkursu:

Po pierwsze: należy uważnie zapoznać się z pełną treścią ogłoszenia, zwrócić uwagę na warunki szczegółowe konkursu (patrz Dotacje z Urzędu Miasta) Warto pomyśleć o tym już teraz i nie czekać na ostatnią chwilę. Na dwa dni przed terminem nie możliwe jest dobre przygotowanie wniosku.

Po drugie: należy zapoznać się z całą treścią Zarządzenia Prezydenta Miasta i Załącznik określającego zasady dotacyjne na 2018 (warto już na etapie pisania wniosku przeczytać obowiązki sprawozdawcze oraz wzór umowy podpisywany po zdobyciu dotacji)

Po trzecie: należy ściągnąć Wzór oferty, który co do istoty nie może się zmienić. Aby łatwiej go było wypełniać druk został specjalnie przygotowany.

Po czwarte: pomysł swój należy przenieść na ofertę, a po zrobieniu tego dać do weryfikacji członkom własnej organizacji. Koleżeńska ocena i dyskusja nad pomysłem na pewno nie zaszkodzi, a pozwoli uniknąć wielu wpadek i błędów, które często wyjdą dopiero w chwili realizacji projektu. W tym miejscu warto już sięgnąć do karty oceny projektu i zobaczyć, na co będzie zwracać uwagę komisja.

Po piąte: należy skompletować załączniki. Warto pamiętać, że na listy intencyjne trzeba czekać, czasem potrzebna jest rozmowa, a Wasz partner może nie mieć czasu wystawić od ręki takiego listu.

Po szóste: z gotowym projektem należy zgłosić się do Centrum Aktywności Obywatelskiej (ul. Sienkiewicza 6A). Tam doradcy pomogą doszlifować projekt i sprawdzić jego poprawność.

Po siódme: po wprowadzeniu ew. zmian, które zasugerowali doradcy Centrum, najlepiej z kimś z organizacji skompletować wszystkie załączniki, podpisać ofertę, uzupełnić za zgodność z oryginałem, przeliczyć raz jeszcze budżet i zaadresować odpowiednio kopertę. Na koniec można jeszcze raz się upewnić i w Inkubatorze raz jeszcze sprawdzić czy wszystko jest ok.

Ostatni krok to złożenie oferty, najlepiej osobiście w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Interesantów (stanowisko „Informacja”).Przy wysyłce pocztą należy pamiętać, że liczy się data wpływu do Urzędu.

Powodzenia!

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych