Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 czerwca 2022

Kolejny inwestor w Kazdębiu

Drukuj

JM Stale sp. z o. o. to kolejna firma, która zdecydowała się na zakup działki na terenie inwestycyjnym „Kazdębie”. Postawi tam halę produkcyjną, w której powstawać będą prefabrykaty zbrojeniowe dla budownictwa.

Spółka za działkę o powierzchni 0,8 ha zapłaciła prawie 1,6 mln. Wybuduje na niej halę produkcyjną o wielkości 2600 m2, przy której powstanie budynek biurowo-socjalny.

– Do tej pory działaliśmy w wynajmowanych halach. Wraz z rozwojem firmy, potrzebowaliśmy coraz większych obiektów. To wiązało się z koniecznością przenosin, były również problemy z dostępnością hal, które nam odpowiadały. Powiększaliśmy park maszynowy, zwiększaliśmy produkcję i w końcu zdecydowaliśmy się na zakup gruntu i budowę własnego obiektu – opowiada Katarzyna Rejzerewicz, członek zarządu JM Stale sp. z o. o.

– W hali ulokujemy wysoko technologiczny park maszynowy, który pozwoli na ulepszenie oferty i pełniejsze zaspokojenie potrzeb klientów – dodaje Katarzyna Rejzerewicz.

Tną, gną i spawają

Firma JM Stale zajmuje się produkcją prefabrykatów zbrojeniowych i konstrukcji stalowych, m.in. strzemion budowlanych, wieńców zbrojeniowych czy prętów żelbetowych. Materiały są obrabiane i kształtowane zgodnie z zamówieniami kontrahentów.

– Nasze wyroby trafiają głównie na budowy prowadzone przez deweloperów, rzadziej przez odbiorców indywidualnych. Wykorzystywane są m.in. przy wykonywaniu budynków mieszkalnych, biurowców, mostów czy masztów telefonii komórkowej – mówi Katarzyna Rejzerewicz.

JM Stale to druga firma, która nabyła nieruchomość w Kazdębiu. Szlaki przetarł Calmtec, zajmujący się wykonawstwem konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych.

– Nowa inwestycja pozwoli nam na zwiększenie konkurencyjności w sektorze stalowych usług serwisowych poprzez wdrożenie cięcia laserowego blach oraz gięcia elementów w długościach do 6000 mm. Wdrożenie takie przy ponadprzeciętnych umiejętnościach i zasobach pozwoli nam na kreowanie nowych rozwiązań technologicznych oraz oferowaniu produktów i usług najwyższej jakości – zapowiadał w marcu Przemysław Krochmal, właściciel firmy Calmtec.

Będą następni

Strefa Aktywności Gospodarczej „Kazdębie” dysponuje wolnymi, wyrównanymi i uzbrojonymi działkami o powierzchni od ok. 0,5 ha do 1 ha, o łącznej powierzchni ok. 6 ha. Na kompleksowe przygotowanie tego terenu miasto pozyskało blisko 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego.

– Zainteresowanie tym terenem wzrasta, co bardzo nas cieszy. Dostajemy wiele zapytań od potencjalnych nabywców, będziemy ogłaszać kolejne przetargi na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych – zapowiada Paweł Zygmunt, kierownik referatu rozwoju i obsługi inwestora UM w Dąbrowie Górniczej.

Grunty na Kazdębiu przygotowane zostały z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Są uzupełnieniem dąbrowskiej oferty dla inwestorów. Duzi, którzy np. potrzebują więcej miejsca dla hal produkcyjnych, mogą prowadzić działalność w strefie gospodarczej „Tucznawa”. Ci, którzy ulokują się na Kazdębiu, będą mogli z nimi kooperować, podejmując np. współpracę jako podwykonawcy. Tereny leżą niedaleko od siebie i mają dobre połączenie drogowe. Więcej o atutach tego miejsca można znaleźć na stronie www.dabrowa-gornicza.com/kazdebie/

Aktualności dla osób prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]

Rekreacja

Weekend w mieście