Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 grudnia 2022

Kierowcy wjechali na kolejny odcinek drogi ekspresowej

Drukuj

Udostępniony kierowcom dąbrowski odcinek drogi ekspresowej S1 w kierunku Sosnowca w czwartek 22 grudnia wydłużył się o ponad 2 km.

To trzeci oddany do ruchu odcinek nowo wybudowanej jezdni S1 w kierunku Sosnowca. Dwa o długości 2,7 km zostały udostępnione kierowcom w listopadzie.

Tym razem Budimex – wykonawca przebudowy prawie 7 km DK1 do parametrów drogi ekspresowej – przekierował ruch w obu kierunkach na odcinek o długości 2,2 km między stacją BP a kładką pieszo-rowerową przy ul. Kusocińskiego.

Komunikację Antoniowa z Ząbkowicami – przez nową drogę serwisową – nadal umożliwia tymczasowe rondo w rejonie ul. Konstytucji. W czwartek rondo zostało przesunięte na nową jezdnię S1.

Z powodu różnicy poziomów między nową i starą jezdnią nie ma już natomiast możliwości skrętu w prawo z ul. Krynicznej w kierunku Podwarpia. Zachowana została natomiast możliwość dojazdu do posesji.

Jak informowała wcześniej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na nowo udostępnionych odcinkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz., a w rejonie przejazdów technologicznych pomiędzy obiema jezdniami do 40 km/godz.

Piesi i rowerzyści korzystają z nowych kładek

Od końca października piesi i rowerzyści mogą korzystać z nowych kładek nad przebudowywaną trasą:  kładki pieszo-rowerowej w rejonie ul. Kusocińskiego oraz kładki dla pieszych przy ul. Karsów w Wojkowicach Kościelnych.

2022.12.09 DG - Przebudowa dąbrowskiego odcinka drogi krajowej S1 w drogę ekspresową. FOTO: Dariusz Nowak (nddg)

Kompleksowa przebudowa DK1, która w efekcie osiągnie standard drogi ekspresowej, prowadzona jest na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie modernizacji całego dąbrowskiego odcinka tej trasy – obejmującej m.in. przebudowę jezdni, budowę wiaduktów i węzłów drogowych – planowane jest na grudzień 2023 r. Wartość zadania wynosi ponad 282 mln 122 tys. zł.

Docelowo przejazd i przejście na obie strony modernizowanej DK1 w Dąbrowie Górniczej ma być możliwe na węźle Pogoria, wiaduktem w rejonie ul. Konstytucji, nowym węzłem Ząbkowice, a także wiaduktami w rejonie ul. Krynicznej i Ujejskiej.

Informacje o inwestycji na bieżąco podawane są na dedykowwanej jej stronie s1podwarpie-dabrowa.pl

Czytaj więcej

Wiadomości

Poradnia onkologiczna w Przychodni Merkury

Biznes

II przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Rekreacja

Weekend w mieście

Nieruchomości

Przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Transportowej i ul. Rudnej