Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 maja 2023

Idealne miejsce na majówkę

Drukuj

W ślad za magazynem „National Geographic Traveler” potwierdzamy: najlepsze miejsce na świecie na majówkę to Pogoria III!

Autorem zdjęcia, które ukazało się na naszej okładce i okładce najnowszego wydania magazynu „Traveler” jest Mariusz Prusaczyk, prowadzący blog curioso.pl i facebookowy profil Curioso Photography.

Mariusz mieszka obecnie w Sosnowcu, ale całe dzieciństwo spędził w Dąbrowie Górniczej, a dokładnie w Ząbkowicach. Z wykształcenia geograf, z zamiłowania i wyboru podróżnik i fotograf. Od blisko 20 lat aktywnie podróżuje po świecie, co stało się jego życiową pasją i zawodem. Odwiedził już 110 krajów na wszystkich kontynentach i wciąż nie traci zapału i ciekawości.

– To, że tak prestiżowy magazyn, jakim jest „National Geographic Traveler” publikuje na okładce zdjęcie plaży na Pogorii III, jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem. Warto także zauważyć, że to również wyróżnienie dla miasta, które ma naprawdę wiele do zaoferowania – ocenia autor okładkowej fotografii.

Zdjęcie powstało w zeszłym roku w letnie popołudnie, gdy Mariusz szukał miejsca idealnego. – Szukałem go latając na wysokości 100 m, skutecznie niepokojąc odpoczywających plażowiczów. Tego dnia już wiedziałem, że ta plaża jest wyjątkowa, a mnie udało się być w odpowiednim miejscu i czasie. Moje zdjęcia wielokrotnie trafiały już na strony tego magazynu, jednak publikacja zdjęcia z mojej bezpośredniej okolicy napawa entuzjazmem i radością – podkreśla.

Panie Mariuszu, gratulujemy oka. Zatoczka Pogorii III prezentuje się wyjątkowo. A Wam jak podoba się okładka? Naszym zdaniem najlepsza!

Czytaj więcej

Wiadomości

Nocne układanie nawierzchni na rondzie i ulicy do stacji PKP w Gołonogu

Biznes

Czerwiec pod znakiem przedsiębiorczości

Wiadomości

Zmiany w komunikacji od 1 czerwca. Nowe linie, trasy i przystanki autobusowe

Strona główna

Zapraszamy na historyczny spacer ulicą 3 Maja