Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
4 października 2022

Finałowe spotkanie z Bike Atelier MTB Maratonem w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Za nami ostatnie starcie w ramach Bike Atelier MTB Maratonu podczas sezonu 2022. W tym roku organizatorzy przygotowali aż 11 edycji, a ostatnią był wyścig w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie połączono również z finałem Pucharu Polski w maratonie MTB.

Koniec sezonu nigdy nie należy do łatwych, we znaki daje się zmęczenie, czasem też kontuzje, swoje zwykle dokłada pogoda. Nie inaczej było w Dąbrowie Górniczej, gdzie padający przez kilka dni deszcz pozostawił po sobie sporo błota na trasie. Nie powstrzymało to ponad 700 uczestników rywalizacji, którzy podjęli wyzwanie na czterech dystansach. Najdłuższy z nich PRO – liczył aż 64 kilometry.

To jest moje miasto, ścieżki dobrze mi znane. Ale za to rower nie chciał ze mną współpracować, na szczęście pomogli inni zawodnicy na trasie – komentuje Kinga Smalcerz, jedna z uczestniczek wyścigu. – Gorąco polecam wszystkim, aby spróbowali chociaż w jednej edycji wziąć udział i myślę, że zostaną na dłużej.

Jak podkreślają uczestnicy maratonu, nie zawsze sport jest jedyną motywacją do udziału w wydarzeniu. Przyciąga również atmosfera, zarówno w miasteczku wyścigu jak i na trasie.

Nie ważne czy jest się na początku, czy na końcu. Zawsze jest ktoś obok z kim można się pościgać – dodaje Maciej Nieć z dystansu PRO. – Było ciasno, rywalizacja do samego końca, sprint… także ciekawie!

Na dystansie PRO najszybsi byli Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace) wśród mężczyzn i Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) wśród kobiet. Z kolei na krótszej trasie HOBBY zwyciężyli Marek Goczoł i Agnieszka Kramer (Giant Częstochowa).

Finał Pucharu Polski w maratonie MTB

Na starcie pojawiła się czołówka zawodników MTB w Polsce, za sprawą ostatniej w tym roku edycji punktowanej do Pucharu Polski.

Pucharowe zmagania podzielone są na różne wydarzenia na terenie kraju, ale wszystko to łączy się w ramach jednej klasyfikacji, za którą stoi Polski Związek Kolarski. Dlatego też jest to okazja do spotkania zawodników na co dzień rywalizujących nie tylko w Bike Atelier MTB Maratonie, ale także innych podobnych imprez – wyjaśniają organizatorzy.

Wśród czołówki można było spotkać m.in. aktualnego Mistrza Polski w maratonie MTB. Paweł Bernas nie kryje zadowolenia z tegorocznych startów.

– Wiadomo po co się tu przyjeżdża, czego się spodziewać, takie pewniaki w kalendarzu. Dla nas zawodników najbardziej wymagające są oczywiście trasy górskie, gdzie jest najwięcej zabawy i można też sporo pokazać. Ale przyznam, że wyścigi z pozoru proste, jak Dąbrowa Górnicza okazały się bardzo ciekawe, organizator wyciągnął jak najwięcej z tych tras, a z takiego dynamicznego ścigania można bardzo dużo czerpać.

Rodzinne zakończenie sezonu

W trakcie maratonu w Dąbrowie Górniczej nie mogło zabraknąć rywalizacji wśród dzieci. Frekwencja w wyścigach KIDO jak zawsze dopisała, a najmłodsi uczestnicy dopiero kilka dni temu pierwszy raz usiedli na rowerze.

Zakończenie sezonu to także okazja do podsumowania klasyfikacji generalnej cyklu. W czasie gali kończącej sezon wręczono koszulki Finisherów oraz puchary, medale i nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w tym roku. Poza klasyfikacjami indywidualnymi świętować mogły również drużyny. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się 7R Rowmix Team p/b 72D, wygrywając zarówno w klasyfikacji OPEN jak i SPORT.

Bardzo intensywny sezon, mieliśmy nie tylko maratony, ale postawiliśmy również na nowe formy rywalizacji jak formuła ULTRA i etapówka po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Najważniejsze, że zawodnicy są zadowoleni i już dopytują o kolejne edycje i kalendarz na przyszły rok, to z pewnością motywuje do działania – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Niespodzianki na pewno się pojawią, ale jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach. Chcemy, aby dalej wyróżniała nas atmosfera wyścigów, stawiamy też na nowe miejsca i trasy, liczymy też na wciągnięcie do rywalizacji nowych uczestników.

Przygotowania do nowego sezonu już ruszyły, a w najbliższych tygodniach powinniśmy poznać pełny kalendarz wydarzeń. Szczegóły jak zawsze pojawią się na stronie bikeateliermaraton.pl.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ostatni moment, żeby zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Biznes

Czerwiec pod znakiem przedsiębiorczości

Wiadomości

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Wiadomości

Blizny na Bukowej Górze