Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 września 2022

Finał Bike Atelier MTB Maratonu w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Pomimo przypominającej o sobie jesieni, fani kolarstwa górskiego nie mają powodów do nudy. Jeden z największych maratonów MTB w Polsce ponownie będzie gościł w Dąbrowie Górniczej. 1 października uczestnicy wyruszą do rywalizacji aż na czterech dystansach, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Widzimy się nad Pogorią III

– Wracamy w miejsce doskonale nam znane. Lokalizacja, która już niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyła uczestników Bike Atelier MTB Maratonów. Dąbrowa Górnicza od początku istnienia tej serii ma swoje stałe miejsce w kalendarzu, dzięki czemu można było poznać różne części miasta, a przede wszystkim udowadniamy, że jest to doskonała miejscówka dla tej formy rekreacji i sportu – wyjaśniają organizatorzy wyścigu. – Tym razem start i metę zlokalizowaliśmy na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III. Niemal przy samym molo będziemy obserwować finisze najlepszych zawodniczek i zawodników w Polsce.

Co ważne, wystartować może każdy. Organizatorzy przygotowali trasy o różnych stopniach trudności. Najdłuższa z nich – PRO, przeznaczona jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

– Mamy to szczęście, że zawodnicy na tyle mocno wciągają się w tę formę spędzania czasu, że odwiedzają razem z nami kolejne miejsca w południowej Polsce i często niemal co weekend pojawiają się na starcie. To już taka nasza sportowa rodzina, chociaż dodajmy, że całkiem spora rodzina i co roku się powiększa – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Co ważne, udaje nam się wciągać nowe osoby do rywalizacji. Kiedy kończą się pomysły na trasy, wyzwania w okolicy już nie są wyzwaniami i potrzebna jest dawka adrenaliny – na pewno maraton MTB będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba od razu wybierać długiej trasy, można sprawdzić się ok. 20 kilometrach trasy MINI. Ona jest również przygotowana z myślą o dzieciach, które jadą z opiekunami w ramach dystansu FAMILY, więc to idealna propozycja na początek przygody ze ściganiem.

Finał sezonu, finał Pucharu Polski w maratonie MTB

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

W tym roku zapowiada się wyjątkowo mocna stawka na starcie wyścigu w Dąbrowie Górniczej ze względu na walkę o punkty w klasyfikacjach generalnych, zarówno samego cyklu Bike Atelier MTB Maraton, jak i Pucharu Polski w maratonie MTB. Puchar rozgrywany jest w czasie całego roku, podczas kilku wydarzeń na terenie kraju, dlatego też ściąga zawodników z czołówki MTB w tym aktualnych mistrzów Polski.

– Będzie się działo, tego jesteśmy pewnie. Z jednej strony zmęczenie sezonem, a z drugiej walka o jak najlepszy wynik – to zawsze zapowiada duże emocje – obiecują organizatorzy.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej przygotowano specjalną klasyfikację. Wystarczy zadbać o odpowiednie przypisanie miejscowości w trakcie rejestracji, aby zostać w niej ujętym (będzie to osobna klasyfikacja na każdym z dystansów).

–  Nawet jeśli sami nie startujemy, warto kibicować na trasie. W Dąbrowie Górniczej mamy już sprawdzonych kibiców, więc liczymy nie tylko na nich, ale również na nowych – którzy będą chcieli wspierać uczestników Bike Atelier MTB Maratonu – dodaje Roman Matysik.

Po zakończeniu jedenastego w tym roku maratonu zawodnicy przeniosą się do Nemo Świat Rozrywki gdzie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca sezon 2022, jak i Puchar Polski. Nie zabraknie statuetek, medali, nagród i jak zawsze doskonałej atmosfery.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W trakcie wydarzenia zaplanowano również osobne wyścigi dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

– Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in. na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

 

📌📌UWAGA: W godzinach 10:30-15:30 na czas przejazdu zawodników będzie czasowo wstrzymywany ruch na odcinkach:
▶️ Pogoria 3 plaża, parking, Pogoria 4, ul. Parkowa
▶️Ujejsce: ul. Złota
▶️Ząbkowice: rondo przy ul. Inwestycyjnej, ul. Szosowa, al. Zwycięstwa, ul. Kusocińskiego i ul. Armii Krajowej
▶️ Wygiełzów: ul. Hallerczyków i Sokolska

—-

Kontakt dla mediów

 

Roman Matysik
media@bikeateliermaraton.pl
tel. 608 058 608

Czytaj więcej

Biznes

PRZETARG NA NAJEM PRZY UL. ŻEGLARSKIEJ

Rekreacja

Weekend w mieście

Komunikaty

Obwieszczenie

Strona główna

XVIII Festiwal Piosenki i Tańca Dąbrowskich Przedszkolaków