Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 września 2020

Działo się w DG w zeszły weekend!

Koniec lata i brak wydarzeń? To nie w naszym stylu. Pierwszy wrześniowy weekend przyniósł nam masę atrakcji! Było sportowo, aktywnie, kulturalne i rodzinnie!

Mocnym punktem na dąbrowskiej mapie wydarzeń był sobotni Finał Mistrzostw Polski w hulajnodze wyczynowej. Niezwykle emocjonujące zawody pełne adrenaliny odbyły się w Skateparku w Parku Hallera. W zawodach mogli także wziąć udział juniorzy, dzięki temu impreza była bardzo rodzinna. Finał Mistrzostw cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.

Organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia koncert „Dąbrowianin w Paryżu” był okazją do świętowania urodzin Michała Spisaka – wybitnego dąbrowianina, cenionego, nagradzanego w międzynarodowych konkursach kompozytorskich artysty, który ponad połowę życia spędził we Francji, głównie w Paryżu. W ramach koncertu mogliśmy usłyszeć Orkiestrę Sinfonia Iuventus, która wykonała nie tylko jedno z dzieł Michała Spisaka, ale również utwory Fryderyka Chopina oraz Wojciecha Kilara. Oprócz koncertu mogliśmy także podziwiać wystawę pt. „Chopin, Spisak, Górecki, Kilar. Paryskie awantury”, która prezentowana jest w „Galerii za szybą” aż do 16 października 2020.

W Fabryce Pełnej Życia odbyło się podsumowanie wakacyjnej kampanii „W zdrowym ciele dębowy duch”. Była to niezwykła okazja do wspólnej zabawy i integracji! Wszystkie #DęboweDuchy otrzymały upominki!

#FabrykaPełnaWydarzeń jak zwykłe nie zawiodła! Było wiele artystycznych i muzycznych atrakcji, między innymi: muzyczne zabawy dla dzieci pt. „Pan kontrabas opowiada”, spektakl „Niedźwiedź i oświadczyny”, czyli żart sceniczny Antoniego Czechowa realizowany przez Teatr TOF, występ DJ-a czy koncert zespołu elektronicznego Last Robots. Dodatkowo, jak co weekend, mogliśmy wziąć udział w zajęciach jogi i nordic walking oraz pobudzić swoje kubki smakowe w Strefie Smaku.

Nie można także zapomnieć o akcji „Zagłębie za pół ceny”, w trakcie której lokale gastronomiczne oraz usługowe oferowały atrakcyjne promocje.

Ochota na więcej? Już niebawem kolejne ekscytujące zapowiedzi dąbrowskich wydarzeń! Bądź na bieżąco śledząc naszą stronę na Facebooku, profil na Instagramie oraz pobierając aplikację Dąbrowa Górnicza w Google Play lub AppStore.

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas