Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
22 grudnia 2022

Droga i przystanki autobusowe przy nowym rondzie otwarte

Drukuj

Pasażerowie mogą już korzystać z nowych przystanków autobusowych „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy”. Otwarta została także nowa droga między ul. Sobieskiego i Perla.

Od czwartku 22 grudnia autobusy zatrzymują się w dwóch z trzech zatok, które powstały przy nowym rondzie obok Powiatowego Urzędu Pracy.

Na przystanku „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy” umiejscowionym tuż za zjazdem z ronda w kierunku centrum [zdjęcie u góry], pasażerowie mają do dyspozycji linie nr 28, 49, 116, 140, 637, 903N, 928 i T-21.

Przystanek „Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy” w kierunku Będzina – umiejscowiony za zjazdem z ronda w pobliżu stacji paliw Moya – obsługują linie 28 i 928.

Autobusy nadal będą też zatrzymywać się na tymczasowym przystanku w rejonie wjazdu na teren salonu samochodowego przy ul. Sobieskiego.

Trzecia z nowych zatok – wybudowana za zjazdem z ronda w kierunku dworca PKP – zostanie uruchomiona wraz z otwarciem nowej drogi do centrum przesiadkowego. W czwartek otworzyliśmy na razie część tej drogi – od ulicy Sobieskiego do ulicy Perla, którą można dojechać z i do ul. Siemońskiej na Koszelewie. Zgłoszenie do odbiorów odcinka od ulicy Perla do centrum przesiadkowego planowane jest w styczniu.

Miasto i PKP PLK połączyły siły

Nowe rondo przy PUP wraz z wybudowaną za Hutą Bankową drogą do dworca kolejowego jest częścią nowego układu drogowo-torowego przy stacji Dąbrowa Górnicza. W październiku otworzyliśmy przejazd pod wiaduktem łączący ulicę Kościuszki i Limanowskiego.

Wraz z przejazdem otworzyliśmy wtedy: przebudowane ulice Kolejową, Limanowskiego w kierunku Konopnickiej, a także nową drogę do skrzyżowania ulic Korzeniec i Robotniczej. Na ich styku powstały ronda, która upłynnią ruch w kierunku parku Zielona, Pogorii III czy Łęknic.

Poza nową drogą na otwarcie czekają jeszcze parkingi na 375 miejsc po obu stronach torów oraz perony dla autobusów przed przebudowywanym dworcem.

Przy budowie centrum przesiadkowego i przebudowie układu drogowego miasto połączyło siły ze spółką PKP PLK. Dzięki temu na stacji powstały także nowe perony i prowadzące do nich przejścia podziemne z windami.

Warta 229 mln zł inwestycja – realizowana przez konsorcjum miejscowych spółek Nowak-Mosty i Complex Dąbrowy Górniczej – zyskała 82,5 mln zł dofinansowania: 56,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz 26 mln zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Czytaj więcej

Strona główna

Masz problem? Zadzwoń!

Rekreacja

MKS pokonuje kolejną przeszkodę na drodze do play off

Biznes

W DIP o dofinansowaniu na rozpoczęcie działalności

Wiadomości

Ważny etap budowy nowej drogi w kierunku Gołonoga. Objazd do ulicy Kolejowej [MAPA]