Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 grudnia 2022

Doradcy zawodowi odkrywają pasje uczniów

Drukuj

Od września doradcy zawodowi z Dąbrowskiego Zespołu Doradztwa Zawodowego współpracują z niemalże wszystkimi dąbrowskimi szkołami podstawowymi i średnimi. Prowadzą z młodzieżą warsztaty, które pomogą im podjąć odpowiednią decyzję co do wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.

A jak wygląda to w praktyce?

Każdy z doradców współpracuje z kilkoma szkołami podstawowymi oraz średnimi. Realizuje warsztaty, które wprowadzają młodzież w świat zarządzania sobą w czasie, planowania, ryku pracy czy kreowania własnego wizerunku.

W szkołach podstawowych, to zaledwie 10 godzin lekcyjnych w roku szkolnym, a w przypadku szkół ponadpodstawowych warsztaty mają miejsce w całym cyklu kształcenia. Dlatego doradcy, aby móc skupić się na potrzebie jednego ucznia, prowadzą indywidualne konsultacje. Wówczas młody człowiek na spokojnie, bez obawy o ocenę ze strony rówieśników może lepiej zrozumieć siebie, swoje potrzeby i oczekiwania, a także poznać możliwości, jakie oferuje mu system edukacji.

Po pierwszych – licznych indywidualnych spotkaniach, rodzice potwierdzają jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu formę wsparcia.

DZDZ współpracuje także z instytucjami wspierającymi młodzież w skutecznym wejściu na rynek pracy. Poza prowadzeniem zajęć w szkołach, organizuje także wydarzenia poświęcone tematyce przedsiębiorczości czy wspierania talentów.

Biuro Dąbrowskiego Zespołu Doradztwa Zawodowego zlokalizowane jest przy ul. Legionów Polskich 69, w siedzibie CKZIU – Nowej Sztygarki (pokój 3109). Aby umówić się na spotkanie wystarczy napisać wiadomość na adres doradcy_zawodowi@ckziu.dg.pl bądź zadzwonić pod numer 32 262 25 04 wew.15,

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”