Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 kwietnia 2023

DEBATA: SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI – jaka to szkoła?

Drukuj

5 kwietnia uczestnicy Śląskiej Akademii Aktywności zapraszają do Fabryki Pełnej Życia, w której odbędzie się debata o szkole pod hasłem: SZKOŁA PRZYSZŁOŚCI, JAKA TO SZKOŁA?

Będzie to jednocześnie podsumowanie wyników konsultacji w formule world cafe, które odbyły się 20 marca. Na konsultacjach uczestnicy dyskutowali nad następującymi problemami:

  • Co w moim odczuciu możemy (osoby uczniowskie, osoby nauczycielskie) zmienić w funkcjonowaniu szkoły, by stała się bardziej demokratyczna i inkluzywna?
  • Klasa jako zespół. Co działa najlepiej?
  • Samorząd w mojej szkole: Jakie widzę szanse i zagrożenia dla funkcjonowania tej struktury? Jakie działania mógłby podjąć samorząd na rzecz społeczności uczniowskiej?
  • Szkoła przyszłości – jaka to szkoła?

Zaproszenie na debatę kierujemy przede wszystkim do młodzieży, uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół. Spotkanie będzie miało formułę otwartego panelu dyskusyjnego, podczas którego każdy z obecnych na sali będzie mógł zadawać pytanie zaproszonym ekspertom, podzielić się swoimi refleksjami.

Gośćmi panelu dyskusyjnego będą fachowcy w dziedzinie edukacji: Mikołaj Marcela – pisarz, autor bestsellerowych książek o szkole, o wychowaniu, o nastolatkach, wykładowca akademicki, nauczyciel oraz Marta Bobrowska-Juroff – Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty, ale też nauczycielka z wieloletnim stażem.

***

Śląska Akademia Liderów Społecznych to inicjatywa skierowana do młodych osób, które są aktywnie społecznie, np. działających w młodzieżowej radzie miasta, w samorządzie szkolnym, klasowym, a także do tych, które chcą zacząć działać. Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji liderskich, zwiększenie poziomu aktywności  członków Młodzieżowych Rad Miasta oraz kandydatów do tych gremiów dialogu obywatelskiego z terenu Metropolii Śląsko- Zagłębiowskiej. Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą potrafili podejmować samodzielne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych, włączać się w procesy partycypacji społecznej  z godnie z zasadą „nic o nas bez nas” jako kompetentni partnerzy w kontaktach z władzami gmin i innych instytucji, potrafiący zadbać o uwzględnianie potrzeb i oczekiwań młodych.

***

Projekt Śląska Akademia Liderów Społecznych  realizowany przez Stowarzyszenie Civitas w partnerstwie z miastem Dąbrowa Górnicza, finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030

Czytaj więcej

Strona główna

Przebudowa ulicy Młodych. Objazd dla autobusów linii 644 i 645

Wiadomości

Wyjątkowe książki dla pacjentek onkologicznych

Komunikaty

przetarg na najem przy ul. Żeglarskiej

Strona główna

W Dąbrowie Górniczej działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży