13 czerwca 2018

Dąbrowski Bus dla Seniora

Podczas trwających właśnie Dąbrowskich Dni Seniora uruchomiony został specjalny bus, który będzie służył mieszkańcom w wieku 60+. Dąbrowscy seniorzy będą mogli dojechać busem do lekarza albo do urzędu.

Aby skorzystać z transportu wystarczy taką potrzebę zgłosić z jednodniowym wyprzedzeniem. Pojazd będzie kursować w dni robocze w godzinach od 7.00 do 20.00. Zgłoszenia telefoniczne będą przyjmowane w godz. od 7.30 do 11.00. pod numerem 32 264-20-33 wew. 302

Posiadacze karty seniora za transport w jedną stronę zapłacą 5 zł. Bez karty będzie to wydatek 7 zł. To w przypadku przejazdów po Dąbrowie Górniczej. W sytuacji, gdy mieszkańcy będą potrzebowali dojechać do lekarza w ościennych miastach. Koszty będą uzależnione od odległości i dopłata będzie wzrastała o 1 złotówkę od kilometra.

Prawo do korzystania z Dąbrowskiego Busa będą mieli wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia. Seniorów będzie woził pojazd 9-cio osobowym, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, więc także dla osób na wózkach inwalidzkich. Przewoźnikiem świadczącym usługę na zlecenie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej będzie PKM Sosnowiec.

 

Szczegóły w Regulaminie przewozu Seniorów

Czytaj więcej

Wiadomości

Obwieszczenie Prezydenta Miasta

Wiadomości

System CEPiK już działa

Weekend w mieście

Wiadomości

Dzieciństwo w Dąbrowie