Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 lutego 2023

Dąbrowscy artyści na scenę!

Drukuj

Marzec w Pałacu Kultury Zagłębia to miesiąc prezentowania tego co najlepsze, co lokalne, dąbrowskie! Darek Ziółek z zespołem, Kabaret D.N.O z Antonim Gorgoniem-Gruchą, Chór Zorza z zespołem Non a Capella oraz Orkiestra Maxime – to artyści, których zobaczymy na głównej pałacowej scenie!

7 marca o g. 19.00 na dużej scenie wystąpi sławny jazzman z Dąbrowy Górniczej – Darek Ziółek! Wraz ze swoim zespołem, w skład którego wchodzą pianista Grzegorz Ziółek, perkusista Bartosz Szablowski oraz kubański klarnecista i saksofonista Joaquin Sosa, zaprezentują premierowo swój najnowszy album, zatytułowany „Forget not yet”. Wydarzenie odbędzie się w ramach jazzowego cyklu Scena/anecS, podczas którego publiczność zasiada z artystami w zapleczu scenicznym.

Z okazji Dnia Kobiet 11 marca o 18:00 na pałacowych deskach scenicznych ponownie zagości Chór Zorza oraz zespół Non a Capella. W koncercie „Jak to dziewczyna” artyści pod przewodnictwem Elżbiety Kaźmierskiej wykonają specjalne aranżacje polskich i zagranicznych piosenek, jak np.: „Ramię w ramię”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” czy „Nigdy więcej”. Solistom i chórowi akompaniować będzie znakomity pianista Wenanty Maciej Domagała.

12 marca o 17:00 w Sali Teatralnej PKZ zobaczymy nasz nieokiełznany Kabaret D.N.O! Chłopaki, znane z nieustannego przekraczania granic, wystąpią ze swoim nowym programem pt.: „Przebierańcy” . Zobaczymy również ich skecze nagradzane na festiwalach i przeglądach kabaretowych, m.in. wprowadzającą w osłupienie „Depilację”, nagrodzoną główną nagrodą na XXIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK 2019. Kabaretowi na scenie towarzyszyć będzie – płynący na fali sukcesu dąbrowski stand-uper Antoni Gorgoń-Grucha, czyli Damian Kubik!

Piosenki m.in. Haliny Kunickiej, Skaldów, Ireny Santor, Marka Grechuty, Anny Jantar i mistrzów muzyki klasycznej usłyszymy w aranżacjach młodzieżowej Orkiestry Maxime w koncercie „Wiosna, ach, to Ty!”, który odbędzie się 23 marca o 18:00 na głównej scenie PKZ. Dąbrowski dyrygent i twórca zespołu – Andrzej Mandryka – wraz z orkiestrą, której podstawą są młodzi instrumentaliści i wokaliści z Dąbrowy Górniczej, to niewątpliwie powiew talentu i świeżości na lokalnej scenie!

Więcej informacji o wydarzeniach oraz bilety dostępne pałacu oraz na stronie palac.art.pl!

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych