13 stycznia 2020

Dąbrowianka jedną z najlepszych położnych

Za nami 6. edycja ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej zajęła 3. miejsce i tym samym znalazła się w trójce najlepszych położnych w kraju.

W konkursie brało udział  519 położnych z całego kraju. W sumie oddano 14 663 głosy, z czego 789 głosów oddano na mieszkankę Dąbrowy Górniczej – Danutę Przybyłko. Niewiele więcej głosów otrzymała Ewa Klik z Warszawy z liczbą 814 głosów oraz Janina Frączek z Krosna, z sumą 960 głosów.

Kim jest dąbrowianka Danuta Przybyłko? To położna z pasją, która od 40 lat dzieli się swoją wiedzą i pomaga ciężarnym i rodzinom w tym pięknym dla nich okresie. Obecnie pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna w NZOZ Centrum – Twoja Poradnia w Dąbrowie Górniczej oraz w placówce OLK Poradnie Specjalistyczne w Sosnowcu. Po godzinach pracy współpracuje z portalem Silesia, gdzie pełni rolę eksperta i odpowiada na pytania kobiet w ciąży i młodych rodziców. Ponadto udziela się na licznych spotkaniach i piknikach oraz jest założycielką grupy na portalu Facebook – „Położna radzi”.

Konkurs ma na celu nagrodzić najlepsze położne w Polsce, gdyż zawód ten nie jest dostatecznie doceniany. A to właśnie położne opiekują się ciężarnymi i świeżo upieczonymi mamami oraz ich nowymi pociechami. Bardzo często są wsparciem dla całych rodzin, a swoją pracę wykonują ze szczególną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. Dlatego od 2014 roku odbywa się ogólnopolski konkurs „Położna na medal”, którego głównym pomysłodawcą jest AMA –Akademia Malucha Alantan. Jego misją jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk, a co najważniejsze, podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

ww

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim