3 lutego 2020

Bieg Walentynkowy za nami!

2 lutego odbył się IX Bieg Walentynkowy. Wydarzenie rozpoczęło sezon imprez lekkoatletycznych w mieście.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej, organizowany w okolicy „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Początkowo odbywał się nad Pogorią III, od kilku lat gości w centrum miasta. Trasa wiedzie ulicami śródmieścia i alejkami parku Hallera. Startować można w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu. Pary połączone są półtorametrową, czerwoną wstążką

Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrane były w konkurencji biegowej i nordic walking. Start i meta znajdowała się przed halą „Centrum”. W dąbrowskim Biegu Walentynkowym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Indywidualne nagrody czekały na tych, którzy najszybciej zameldowali się na mecie, a także na te osoby, które wyróżniły się szczególnie pomysłowym i nietuzinkowym przebraniem. Wśród wszystkich uczestników odbyło się również losowanie upominków od sponsorów imprezy.

W tegorocznym Biegu Walentynkowym udział wzięło prawie 800 osób!

Impreza jak zawsze była wyjątkowa i niepowtarzalna, pełna wyjątkowych przebrań, cudownej atmosfery i zdrowej rywalizacji.

A jeśli chcecie wiedzieć, co robić 14 lutego w Dąbrowie Górniczej, zajrzyjcie tutaj.

Czytaj więcej

Wiadomości

Wydłużono termin opłat za użytkowanie wieczyste i przekształcenie

Nabór wniosków o udzielenie niskoprocentowej pożyczki

Światowy Dzień Autyzmu

Wiadomości

Tarcza antykryzysowa weszła w życie