Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
3 stycznia 2024

Bieg walentynkowy wystartuje już po raz dwunasty!

Drukuj

W 2012 roku w Stowarzyszeniu Pogoria Biega narodził się pomysł zorganizowania Walentynek dla biegaczy. I tak to się zaczęło…

Pierwsza edycja biegu zorganizowana została w Parku Zielona. Wzięło w niej udział 200 uczestników! Wszystkim tak bardzo się spodobało, że postanowili ponownie spotkać się za rok, tym razem nad Pogorią III. Biegacze startowali z okolic mola i okrążali jezioro Pogoria III już znacznie większą grupą. Coraz więcej osób postawiło na zabawne przebrania. Dołączona też została konkurencja biegu w parach. Para pokonywała dystans związana wstążeczką i razem była klasyfikowana.

Popularność biegu rosła, uczestników było coraz więcej i postanowiono przenieść imprezę do centrum miasta. Od IV edycji bazą Biegu Walentynkowego jest Hala Widowiskowo-Sportowa „Centrum” im. Z. Cybulskiego w Dąbrowie Górniczej. Trasa prowadzona była różnie, czasem głównymi ulicami miasta, czasem alejkami parku Hallera. Bieg stawał się coraz bardziej popularny i startowało w nim nawet ponad tysiąc zawodników na trasie.

W 2021 roku, dokładnie 14 lutego, miała się odbyć jubileuszowa X edycja Biegu. Niestety pandemia uniemożliwiła organizację biegu w dotychczasowej formule. Bieg obył się wirtualnie. Jubileusz został przełożony na następny rok.

Obecnie trwają przygotowania do XII edycji Biegu Walentynkowego. Impreza odbędzie się 18 lutego. Bieg wystartuje o godz. 11:00 spod Hali Centrum. 5-cio kilometrowa trasa ponownie poprowadzi alejkami parku Hallera. Pobiegniemy indywidualnie lub w parach (nadal połączonych czerwoną wstążeczką).

Od zeszłego roku wprowadzona została Biegowa randka w ciemno. Zawodnicy, którzy się na nią odważą, mają przydzielaną parę przez organizatorów.

Bieg Walentynkowy na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych w Dąbrowie Górniczej. Przez 12 lat udział w nim wzięły tysiące biegaczy i zawodników Nordic Walking. Nieodmiennym elementem Biegu jest fantastyczna atmosfera. Co roku zawodnicy otrzymują piękne medale, a w zamian zaskakują kreatywnością, przebierając się w kolorowe i zabawne stroje. Bieg Walentynkowy to nie tylko rywalizacja, ale też doskonała zabawa!

Zapisy tutaj [kliknij].

Czytaj więcej

Wiadomości

Drogowcy wyremontują ulice Młodych, Morcinka i Tysiąclecia

Wiadomości

Panie znów pokażą swoją siłę

Wiadomości

Marek Węgrzynowicz zastępcą prezydenta miasta

Strona główna

Licytacja przedmiotów nieodebranych z Biura Rzeczy Znalezionych